Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Msza inauguracyjna papieża. Marszałek Sejmu nie jedzie

0
Podziel się:

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz jednak nie wybierze się do Watykanu na mszę inauguracyjną papieża Franciszka.

Msza inauguracyjna papieża. Marszałek Sejmu nie jedzie
(Reporter Poland)
bETvaBhh

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz jednak nie wybierze się do Watykanu na mszę inauguracyjną papieża Franciszka; taka decyzja zapadła w piątek ze względu na obowiązki wynikające z posiedzenia Sejmu w tym tygodniu - poinformowała dzisiaj Kancelaria Sejmu.

We wtorkowej mszy mają wziąć udział prezydent Bronisław Komorowski i marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Wcześniej Kancelaria Sejmu podawała, że marszałek Kopacz weźmie udział w mszy inauguracyjnej papieża Franciszka. Udziału w mszy inauguracyjnej w Rzymie od początku nie planował natomiast premier Donald Tusk - informował rzecznik rządu Paweł Graś.

Prezydencki minister zajmujący się sprawami zagranicznymi Jaromir Sokołowski mówił wcześniej, że Komorowski w czasie pobytu w Rzymie w poniedziałek spotka się z prezydentem Włoch Giorgio Napolitano oraz wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem.

bETvaBhj

W czwartek w kaplicy Pałacu Prezydenckiego odbyła się msza święta w intencji papieża Franciszka. 76-letni Jorge Maria Bergoglio z Argentyny został w środę wybrany przez kardynałów zgromadzonych w Watykanie na nowego papieża - pierwszego w dziejach Kościoła - z Ameryki Południowej. Przyjął imię Franciszek.

Czytaj więcej w Money.pl
Piszą list do nowego papieża, a on... W najbliższych dniach papież Franciszek dostanie list od bliskich z Portacomaro Stazione na przedmieściu Asti w Piemoncie.
Zamieniają miasto w twierdzę. Przez papieża Przed wtorkową inauguracją pontyfikatu papieża Franciszka, w której udział może wziąć nawet kilkaset tysięcy osób, Rzym zamienia się w twierdzę.
Przyjaciel papieża skomentował jego wybór Arcybiskup Limy kard. Juan Luis Cipriani powiedział, że już w czasie spotkań przygotowawczych do konklawe przebijała się opinia, iż "nadszedł moment, aby wybrać papieża z Ameryki Łacińskiej, nie z Afryki lub Azji".
bETvaBhK
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)