Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pijany kierowca
06.02.2015 11:51

Prawo drogowe. Sejm zaostrzył przepisy dla pijanych kierowców

Pijani kierowcy na cenzurowanym. Sejm zaostrzył przepisy i zwiększył kary dla osób prowadzących auta pod wpływem alkoholu.

Podziel się
Dodaj komentarz
Pijany kierowca

Blokady antyalkoholowe, nawiązki na rzecz osób poszkodowanych, wyższe kary za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego. Sejm uchwalił nowelizację prawa, które ma pomóc w walce z pijanymi kierowcami.

Jarosław Pięta z PO, sprawozdawca komisji powiedział IAR, że główne zmiany dotyczą kodeksu karnego. Są to: możliwość orzekania przez sądy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na zawsze, podniesienie z dwóch do trzech dolnej granicy wymierzania kary za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego, podwyższenie górnej granicy zakazu prowadzenia pojazdów do lat 15, nawiązka na rzecz osoby pokrzywdzonej oraz penalizacja kierowców prowadzących pojazdy bez uprawnień.

Nowelizacja przewiduje również zakładanie blokad alkoholowych uniemożliwiających uruchomienie auta przez osoby skazane za prowadzenie pojazdu po pijanemu.

Nowe przepisy poparło 286 posłów, 4 było przeciw, 152 - głównie z PiS - wstrzymało się od głosu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pijany kierowca, zmiana prawa, prawo karne, kraj, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz