Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prawo drogowe. Sejm zaostrzył przepisy dla pijanych kierowców

0
Podziel się:

Pijani kierowcy na cenzurowanym. Sejm zaostrzył przepisy i zwiększył kary dla osób prowadzących auta pod wpływem alkoholu.

Pijany kierowca
Pijany kierowca

Blokady antyalkoholowe, nawiązki na rzecz osób poszkodowanych, wyższe kary za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego. Sejm uchwalił nowelizację prawa, które ma pomóc w walce z pijanymi kierowcami.

Jarosław Pięta z PO, sprawozdawca komisji powiedział IAR, że główne zmiany dotyczą kodeksu karnego. Są to: możliwość orzekania przez sądy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na zawsze, podniesienie z dwóch do trzech dolnej granicy wymierzania kary za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego, podwyższenie górnej granicy zakazu prowadzenia pojazdów do lat 15, nawiązka na rzecz osoby pokrzywdzonej oraz penalizacja kierowców prowadzących pojazdy bez uprawnień.

Nowelizacja przewiduje również zakładanie blokad alkoholowych uniemożliwiających uruchomienie auta przez osoby skazane za prowadzenie pojazdu po pijanemu.

Nowe przepisy poparło 286 posłów, 4 było przeciw, 152 - głównie z PiS - wstrzymało się od głosu.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)