Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szlachetna Paczka od Franciszka. Dostała 10-osobowa rodzina z Polski

0
Podziel się:

Papież wybrał małżeństwo wychowujące ośmioro dzieci. Najstarszy syn Krystyny i Pawła cierpi na porażenie mózgowe. Ponieważ opiekuje się nim matka, która z tego powodu nie może podjąć stałej pracy ojciec pracuje, żeby utrzymać całą rodzinę.

Szlachetna Paczka od Franciszka. Dostała 10-osobowa rodzina z Polski
(PAP/EPA)
bFeKMqMR

Papież Franciszek przekazał _ Szlachetną Paczkę _ dla 10-osobowej polskiej rodziny - poinformował zespół akcji. Podarunek i list od Ojca Świętego przekazał nuncjusz apostolski w Polsce Celestino Migliore.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, w ramach której darczyńcy odpowiadają na potrzeby konkretnych rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Papież wybrał małżeństwo wychowujące ośmioro dzieci. Najstarszy syn Krystyny i Pawła cierpi na porażenie mózgowe. Ponieważ opiekuje się nim matka, która z tego powodu nie może podjąć stałej pracy ojciec pracuje, żeby utrzymać całą rodzinę - podali organizatorzy akcji.

bFeKMqMT

Rodzinie potrzebna była żywność, środki czystości, kurtki i zimowe buty. Papież przekazał też upominki dla każdego z członków rodziny.

Informując o podarunku zespół Szlachetnej Paczki przytacza słowa nuncjusza, że akcja _ to ludzkie oblicze polskiego społeczeństwa _.

Paczka w ten weekend trafi do rodziny. Organizatorzy podali, że poinformowali ją kilka dni temu kim jest darczyńca, czym rodzina jest ogromnie wzruszona.

Papież Franciszek miał dowiedzieć się o polskiej akcji pomocy ubogim się od jałmużnika papieskiego biskupa Konrada Krajewskiego. Zespół _ Paczki _ przypomina, że od początku pontyfikatu i wyboru swojego imienia podkreślał, że będzie miał wzgląd _ na najuboższych, najsłabszych, najmniejszych _.

bFeKMqMZ

Szlachetna Paczka realizowana jest przez Stowarzyszenie WIOSNA od 2001 r. W zeszłorocznej edycji paczki otrzymało ponad 17 tys. rodzin i osób samotnych. Pomoc o wartości 33 mln zł otrzymało około 70 tys. osób. W ubiegłym roku Szlachetne Paczki przygotowało 530,5 tys. osób; średnio jedną paczkę robiło 30 osób. W akcję angażują się osoby prywatne, instytucje, urzędy, szkoły także osoby popularne np. sportowcy i artyści. Przygotował ją m.in. prezydent z żoną.

Czytaj więcej w Money.pl

bFeKMqNu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)