Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zaostrzenie protestu. Pielęgniarki głodują

0
Podziel się

Pięć pielęgniarek rozpoczęło głodówkę. W południe ich koleżanki będą manifestować przed Sejmem.

Zaostrzenie protestu. Pielęgniarki głodują
(PAP/Tomasz Gzell)
bEhcPdRx

Pięć pielęgniarek protestujących w Sejmie rozpoczęło głodówkę. Pozostałe siostry, które od 6 dni przebywają na galerii, zapowiadają, że pozostaną w budynku Sejmu.

Halina Kuklińska, jedna z głodujących pielęgniarek, podkreśla, że głodówka jest formą zaostrzenia protestu. Jak twierdzi, będą ją kontynuować do skutku.

POSŁUCHAJ GŁODUJĄCEJ PIELĘGNIARKI:

Szefowa Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych Dorota Gardias zauważa, że trudno przewidzieć, jak potoczy się dalej protest pielęgniarek. Jak podkreśliła w Sejmie pozostaną również pielęgniarki, które nie zdecydowały się na głodówkę.

bEhcPdRz

POSŁUCHAJ DOROTY GARDIAS:

W południe przed Sejmem odbędzie się manifestacja Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Protestujące w budynku pielęgniarki przyznają, że planowana demonstracja będzie dla nich sporym wsparciem, a siostry, które przyjadą, będą walczyły o to samo, co one.

Przed gmachem Sejmu trwają już przygotowania do dzisiejszej manifestacji. Teren przed budynkiem jest ogradzany specjalnymi barierkami.

bEhcPdRF

Pielęgniarki domagają się przywrócenia w szpitalach umów o pracę jako jedynie obowiązujących w tej grupie zawodowej. Zmiany w trybie zatrudniania pielęgniarek przewiduje uchwalona przez Sejm w ubiegły piątek ustawa o działalności leczniczej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t135758.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/niech;pielegniarki;same;sie;dogadaja,36,0,797732.html) "Niech pielęgniarki same się dogadają" Minister Kopacz zaproponowała spotkanie wszystkich sióstr, także zwolenniczek kontraktów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/68/t135492.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pielegniarki;nocowaly;w;sejmie,233,0,796137.html) Pielęgniarki nocowały w Sejmie Pielęgniarki z OZZPiP chcą zmian w rządowym projekcie ustawy o działalności leczniczej. Są przeciwne zatrudnianiu na kontraktach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t85645.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strajk;glodowy;pielegniarek;chca;650;zl;wiecej,232,0,790504.html) Strajk głodowy pielęgniarek. Chcą 650 zł więcej Głodujące pielęgniarki z Przemyśla normalnie wykonują swoje obowiązki.
bEhcPdSa
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)