Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zmiany w PKP: Mniej pociągów i opóźnienia

0
Podziel się:

Kolej remontuje najważniejsze trasy. Konieczne są zmiany w rozkładzie jazdy.

Zmiany w PKP: Mniej pociągów i opóźnienia
(faxepl/CC/Flickr)

Od 1. marca będzie mniej pociągów i dłuższe czasy ich przejazdów. Kolejarze tłumaczą, że zmiany w rozkładzie jazdy są konieczne, bo modernizują najważniejsze trasy. Dotyczą one głównie czterech linii: Warszawa - Gdynia, Warszawa - Kraków, Warszawa - Katowice oraz Warszawa-Łódź.

Robert Kuczyński z Polskich Linii Kolejowych tłumaczy, że alternatywą dla spowodowanych remontami ograniczeń ruchu byłoby zamknięcie na czas modernizacji całej linii.

POSŁUCHAJ ROBERTA KUCZYŃSKIEGO:

Przedstawiciele PKP tłumaczą, że prace prowadzone na niektórych liniach kolejowych spowodują konieczność wyłączenia z ruchu na znacznych odcinkach jednego z torów. Jazda pociągów będzie odbywała się w obu kierunkach wahadłowo po jedynym, czynnym torze. Trzeba liczyć się w związku z tym z opóźnieniami, ale niewielkimi - zapewniał na konferencji prasowej Robert Kuczyński.

POSŁUCHAJ ROBERTA KUCZYŃSKIEGO:

Pociągów będzie jeździło mniej, między innymi: między Warszawą a Bydgoszczą, Lublinem, Białymstokiem, Poznaniem, Krakowem, Gdynią i Łodzią. Przedstawiciele linii kolejowych zapewniają, że niektóre z pociągów będą miały za to więcej wagonów.

Mimo, że na niektórych, remontowanych trasach pociągi będą jeździły wolniej i będzie ich mniej, nie będzie taniej. Wręcz przeciwnie od jutra drożeją bilety na pociągi Intercity - średnio o 3,43 proc.. Dlaczego? -_ Koszty spółki rosną, ta podwyżka jest odzwierciedleniem tej sytuacji _ - tłumaczy Katarzyna Zimnicka-Jankowska, dyrektor handlowy, członek zarządu PKP Intercity.

Kolejarze zapewniają też, że tym razem są dobrze przygotowani do zmian rozkładu i nie będzie bałaganu jak w grudniu. Katarzyna Zimnicka-Jankowska podkreśla, że dokładne informacje dotyczące zmian w rozkładzie znajdują się, między innymi, na stronach internetowych przewoźników, przygotowane są punkty informacyjne na najważniejszych stacjach kolejowych, ponadto 25 tysięcy ulotek i ogólnopolska infolinia:

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t92239.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/od;marca;z;rozkladow;zniknie;czesc;pociagow,250,0,752890.html) Od marca z rozkładów zniknie część pociągów Wiceminister infrastruktury Andrzej Massel obiecuje za to, że połączenia będą punktualne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t126452.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szef;pkp;intercity;obiecuje;poprawe,175,0,748719.html) Szef PKP Intercity obiecuje poprawę Wielkie zmiany ruszą z wiosną. Na razie ma powstać _ rozsądny rozkład jazdy _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t96165.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejna;zmiana;rozkladu;jazdy;pkp,233,0,749801.html) Kolejna zmiana rozkładu jazdy PKP Korekta ma dotyczyć remontowanej trasy z Gdyni przez Warszawę do Krakowa i Katowic.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)