Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Krzysztof Janoś
|

Tomasz Hinc nowym prezesem Grupy Azoty. Zmiany u chemicznego giganta

14
Podziel się

Jak wynika z komunikatu Grupy Azoty, za jej sterami ma zasiąść Tomas Hinc, który już był członkiem zarządu tej spółki. 22 października rada nadzorcza Grupy Azoty odwołała poprzedniego prezesa zarządu Wojciecha Wardackiego.

Tomasz Hinc nowym prezesem Grupy Azoty. Zmiany u chemicznego giganta
Tomasz Hinc ma objąć stanowisko prezesa Grupy Azoty na początku grudnia (East News, Marek Szandurski)
bDSxgYXV

Hinc, obecnie wojewoda zachodniopomorski, w latach 2016 - 2018 zasiadał w zarządzie chemicznego giganta. Teraz został prezesem Grupy Azoty.

Przed laty sam zrezygnował z funkcji w zarządzie, by zostać wojewodą.

"Zarząd spółki Grupa Azoty S.A. (dalej: „Spółka”) informuje, że na posiedzeniu w dniu 13 listopada 2020 roku Rada Nadzorcza Spółki, z dniem 1 grudnia 2020 roku, powołała Pana Tomasza Hinca na Członka Zarządu Spółki XI kadencji i powierzyła mu funkcję Prezesa Zarządu" - czytamy w komunikacie.

bDSxgYXX
Zobacz także: Dyrektor szpitala: "Personel nie może być wymęczony"

Jego nominacja, może zapewnić spokój w firmie, z którą po odwołaniu pożegnał się ostatnio jej prezes. Jak już pisaliśmy w money.pl, rada nadzorcza Grupy Azoty na posiedzeniu 22 października odwołała prezesa zarządu Wojciecha Wardackiego oraz wiceprezesa Pawła Łapińskiego.

Wtedy też RN powierzyła wiceprezesowi Mariuszowi Grabowi funkcję prezesa zarządu, do momentu powierzenia pełnienia tej funkcji osobie wyłonionej w wyniku wszczynanego postępowania kwalifikacyjnego na członków zarządu spółki, podano w komunikacie.

bDSxgYYd

Tomasz Hinc ma objąć stanowisko prezesa Grupy Azoty na początku grudnia.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,3 mld zł w 2019 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSxgYYy
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Różowa Panter...
5 miesięcy temu
Jak wynika z komunikatu Grupy Azoty, za jej sterami ma zasiąść Misiewicz, który już był członkiem zarządu tej spółki. 22 października rada nadzorcza Grupy Azoty odwołała poprzedniego Misiewicza.
Johny
5 miesięcy temu
Który to zarząd. Nasty czy więcej? Ludzie dajcie chociaż tydzień posiedzieć na stanowisku. Tak szybko im zmieniają im te stołki, że niedługo zapomną gdzie pracują. Dobrze że chociaż wiedzą co zrobić z odprawą.
oleander
5 miesięcy temu
Pracuje w jednej ze spółek Grupy Azoty, przyszedłem do niej z branży jako fachowiec, bez żadnych znajomości, skala niewydolności organizacyjnej, indolencji jest tu niewyobrażalną. Niestety totalny brak zrozumienia tego jak powinna funkcjonować nowoczesna firmą w UE. Tu nic nie można zmienić, wprowadzić innowacji, dramat!
bDSxgYYz
Franko
5 miesięcy temu
Ani wykształcenie ani nazwisko i nie pasują do zajmowanego stanowiska, dalej jest kontynuowana polityka po 1945r co do obsadzania stanowisk i urzędów.
Mark
5 miesięcy temu
Masakra kolejny pisowy humanista po studiach socjologii spec od chemi.Dlatego wartość spółek skarbu państwa jest i będzie jaka jest.Tylko biznes prywatny zapewnia stabilny i kompetentny zarząd niestety.Zamienili prof.Wardackiego na wojewodę masakra....