Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
CHE
|
aktualizacja

Transformacja górnictwa w praktyce. We wtorek kolejne spotkanie ze związkowcami

7
Podziel się:

Po raz kolejny przedstawicieli rządu odbędą rozmowy ze związkowcami na temat transformacji górnictwa. Najbliższe spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek. Wśród tematów będą m.in. polityka energetyczna państwa oraz postępy prac doradcy, który analizuje zaproponowany harmonogram zamykania kopalń.

Transformacja górnictwa w praktyce. We wtorek kolejne spotkanie ze związkowcami
Transformacja górnictwa na językach. We wtorek kolejne spotkanie z rządem (money.pl, Dawid Lach)

Poprzednie spotkanie dotyczące wypracowania umowy społecznej dbyło się 25 stycznia w Katowicach. Poruszano wówczas kwestie zasady transformacji górnictwa i Górnego Śląska

Odpowiadający za dialog z górnikami wiceminister resortu aktywów państwowych Artur Soboń zapewnił, że przyjęta w tym tygodniu przez rząd Polityka Energetyczna Państwa do 2040 roku nie stoi w sprzeczności z uzgodnieniami poczynionymi z górniczymi związkami i zawartymi w porozumieniu z września ub. roku.

W jego ocenie przyszłość polskiej energetyki opierać się będzie na węglu i energii ze źródeł odnawialnych oraz energii jądrowej.

Artur Soboń, który jest także pełnomocnikiem rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego, podkreślił przy okazji, że polityka energetyczna została przyjęta wraz ze zobowiązaniem do realizacji wrześniowego porozumienia ze stroną społeczną.

Zobacz także: Górnicy nie zostaną bez pomocy. Minister daje słowo

W ocenie Sobonia, związkowcy nie będą zaskoczeni kształtem polityki energetycznej, ponieważ założenia tego dokumentu były już wcześniej prezentowane. Strona społeczna – mówił wiceminister – ma jednak prawo do wyjaśnień, dlaczego rząd zdecydował o przyjęciu Polityki już teraz – m.in. o tym będzie mowa na wtorkowym spotkaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Bercik
3 lata temu
Pierwotnie w zamysle rzadu osłony socjalne (urlopy gornicze) mialy byc wprowadzone w calym gornictwie, gornicy z likwidowanych kopaln mieli byc alokowani w innych. Podziekujcie zwacholom za to ze teraz do 2049 r bedziecie robic za miske ryzu.
123
3 lata temu
Niech rząd zamknie kopalnie a obudzi się w erze kamienia łupanego .
lpp
3 lata temu
Miarą PiSowskiej nieudolności i braku racjonalnych działań w zakresie energetyki jest fakt, że od roku mamy najdroższy prąd w UE, a w styczniu jeszcze przyszła podwyżka. Panie, broń nas przed PiS, bo przed kryzysem sami się obronimy...
Kibic
3 lata temu
W pandemii firmy nie przynoszące zysków, niemogące zachować płynności finansowej upadają i nikt im nie pomaga (a nie mało firm ogłosiło upadłość) a kopalnie cały czas budżetowych pieniądzach jadą i najlepiej żyją tam związkowcy oni jakoś o swój byt się nie martwią. ich zwolnią ostatnich 5 lat po ostatnim pracowniku to już super emeryturka będzie.
dobre koryto
3 lata temu
na likwidacji niezłą kasę wybrańcy narodu zrobią, dlatego tak się śpieszą, aby przed wyborami, bo inni się nachapią.