Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trzynasta emerytura coraz bliżej. Senat przegłosował ustawę

19
Podziel się:

81 senatorów zagłosowało w piątek za przyjęciem bez poprawek ustawy o trzynastej emeryturze. To oznacza, że dokument czeka już tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy.

Trzynasta emerytura czeka już tylko na podpis prezydenta. Elżbieta Rafalska nie ukrywa radości na Twitterze
Trzynasta emerytura czeka już tylko na podpis prezydenta. Elżbieta Rafalska nie ukrywa radości na Twitterze (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)
bECfplrF

Podczas piątkowego posiedzenia senatorowie byli niemal jednomyślni. Oprócz 81 głosów za, dwóch parlamentarzystów wstrzymało się od głosu (Barbara Zdrojewska i Marek Borowski)
, a jeden - Jerzy Chróścikowski - był przeciwny ustawie.

Ponieważ wyższa izba parlamentu nie wprowadziła poprawek do ustawy, ta trafi teraz bezpośrednio na biurko prezydenta. Ten ma 21 dni na złożenie na niej podpisu. Prawdopodobnie zrobi to jednak wcześniej, bo pierwsze wypłaty mają ruszyć już za 3 tygodnie.

Przypomnijmy, że trzynasta emerytura w wysokości 1100 zł brutto (888 zł na rękę) to jeden z elementów tzw. "piątki Kaczyńskiego". Pod koniec lutego prezes PiS zapowiedział najważniejsze punkty programu partii na nadchodzące wybory.

bECfplrH

Obejrzyj: Marek Belka o trzynastej emeryturze: Wezmę

Wypłaty dodatkowych świadczeń mają ruszyć od początku maja. Pieniądze dostanie około 10 mln emerytów i rencistów. W tym również ci, którzy pobierają pieniądze w ramach emerytur wcześniejszych, mundurowych, rolniczych czy matczynych.

bECfplrN

Koszt zrealizowania wypłat ma sięgnąć 10,7 mld zł. Na ten moment trzynasta emerytura ma być tylko jednorazowym prezentem w 2019 roku. Jak jednak mówił w Senacie w tym tygodniu wiceminister Marcin Zieleniecki, jest szansa na to, że w kolejnych latach się powtórzy.

- Nie można wykluczyć, że podobne rozwiązania zostaną przyjęte w kolejnych latach - powiedział wiceszef resortu rodziny.

bECfplsi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
Paula
2 lata temu
Jak zwal, tak zwal, a ja ciesze sie, ze bedzie...
Vhtg
2 lata temu
I tak nie zagłosuje na PiS już mnie nie przekonają niczym nawet łapówką, podziękuję za obietnice 500+na każde dziecko tylko nie na pierwsze składane przed ostatnimi wyborami
RENKA
2 lata temu
Jaka trzynastka, ochłap wyborczy, najpierw oszuści obcięli waloryzację a potem dali ten ochłap. Trzynastka to pełna emerytura a nie 1-2 lub 1/3 emerytury cepy nawet tego nie wiedzą????
bECfplsj
czy wiecie
2 lata temu
dlaczego rafalska - nauczycielka wychowania fizycznego po gorzowskim AWF-ie, tak dba o kasę dla emerytów? Bo nigdy nie skalała się pracą w szkole, więc nauczycieli ma w nosie, a sama niebawem wybiera się na emeryturę! Więc kasa jej się należy! Pozdrawiamy koleżankę nauczycielkę!
Mm
2 lata temu
Łapówka wyborcza, nic więcej