Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Turcy wzięli Polskę za zakładnika. Blokują plan obrony naszego kraju przed Rosją

590
Podziel się

Turcja blokuje NATO-wski plan obrony Polski i państw bałtyckich w razie inwazji ze Wschodu – donosi Reuters. Swoją zgodę uzależnia od politycznej pomocy sojuszników w walce z Kurdami w Syrii.

żołnierze
żołnierze (PAP/EPA)
bDTqaxkl

Polska stała się zakładnikiem wielkiej polityki na Bliskim Wschodzie. Turcy walczący z kurdyjskimi jednostkami YPG w północnej Syrii chcą politycznej pomocy od NATO. Jeśli jej nie otrzymają, nie poprą planu obrony wschodniej flanki NATO. Przez pomoc rozumieją żądanie uznania YPG za organizację terrorystyczną. Agencja Reuters, która donosi o ultimatum, potwierdziła tę informację w czterech różnych krajach członkowskich sojuszu.

Ewentualna pomoc dla Turcji jest dla NATO o tyle problematyczna, że jeszcze kilkanaście miesięcy temu bojownicy z YPG wspierali międzynarodową koalicję w walce z Państwem Islamskim.

Jak donosi Reuters, wysłannicy NATO wciąż próbują zdobyć formalną zgodę wszystkich 29 państw członkowskich na przyjęcie planu obrony wschodniej flanki Sojuszu jeszcze przed szczytem w Londynie, który równocześnie będzie uroczystością z okazji 70. Rocznicy jego powstania.

bDTqaxkn
Zobacz także: Amerykański żołnierz: Jestem dumny, że mogę służyć Polsce

Brak zatwierdzonego planu oznacza, że odparcie ewentualnego atak Rosji na Polskę, Litwę, Łotwę lub Estonię będzie wymagał dużo więcej czasu przed podjęciem działań.

- Turcy wzięli wschodnich Europejczyków za zakładników - przyznał pod warunkiem anonimowości w rozmowie z Reutersem jeden z dyplomatów.

bDTqaxkt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTqaxkO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(590)
bell
rok temu
Niech przestana straszyc Rosja. Tam nikt nie chce wojny.
Jerzy
rok temu
Przed Rosja nie musimy sie bronić - bo nie mają wobec nas roszczeń. W odróżnieniu od Izraela i USA - i to przed nimi powinniśmy się bronić.
mariowlkp
rok temu
Rosja nie ma nawet w planach napaści na Polskę , a w Polsce wciąż się podkreśla jakieś nierealne plany Rosji kto zna Rosje to wie że zanim pomyśli o zajęciu Polski to najpierw powróci do granic ZSSR a to zajmie im przynajmniej 50 lat a potem a potem się pomyśli może Polska sama się rozpadnie , albo będzie koniec świata ...
bDTqaxkP
tedy
rok temu
Dalej chcecie odpoczywać u kebabów i wzmacniać ich naszymi złotówkami. W ich konflikcie z kurdami powinniśmy być po stronie kurdów, mają podobną historię do naszej, tylko że nam się udało utworzyć państwo po niebycie oni dalej walczą.
Twujstary
rok temu
Turcja w nato jest takim samym sojusznikiem jak podczas 2 wś dla Niemców i Aliantów. Wyjebac ich i tyle
...
Następna strona