Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
AZI
|

TVN24 ma zagraniczną koncesję. Juliusz Braun: Twórcy "lex TVN" jak pijane dziecko we mgle

533
Podziel się:

Stacja TVN24 otrzymała holenderską koncesję. To oznacza, że będzie mogła nadawać w Polsce bez względu na to, czy polska koncesja zostanie przedłużona. - Polski regulator całkowicie straci wpływ na tę telewizję - komentuje w rozmowie z money.pl Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych.

TVN24 ma zagraniczną koncesję. Juliusz Braun: Twórcy "lex TVN" jak pijane dziecko we mgle
Juliusz Braun, fot. Piotr Polak (PAP)
bEKoIpsl

Holenderski regulator potrzebował zaledwie miesiąca na wydanie koncesji. Tymczasem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie może tego zrobić od półtora roku. - To pokazuje, że działania KRRiT były absurdalne - komentuje w rozmowie z money.pl Juliusz Braun, były prezes TVP i KRRiT, a obecnie członek RMN.

Jego zdaniem wypchnięcie TVN24 z Polski spowoduje jednocześnie, że polski regulator straci jakikolwiek wpływ na tę telewizję. W praktyce nie będzie więc mógł wysyłać pouczeń ani nadawać kar.

- Za każdym razem, gdy będzie chciał to zrobić, będzie musiał występować do regulatora holenderskiego i uzasadniać powody, dla których powinien on podjąć jakieś działania względem TVN24. Ta telewizja została wypchnięta z polskiego systemu prawnego, co jest wbrew naszym interesom - twierdzi Juliusz Braun.

bEKoIpsn
Zobacz także: Andrzej Duda zawetuje "lex TVN"? Krzysztof Gawkowski przestrzega

Dodatkowo według niego dochodzą kwestie finansowe, opłata za koncesję i inne daniny, które będą teraz wpływać do budżetu Holandii, a nie Polski. - Pozbywamy się tych pieniędzy lekką ręką. Inicjatorzy nowelizacji poruszają się więc jak pijane dziecko we mgle - dodaje członek RMN.

bEKoIpst

Według Juliusza Brauna wiele wskazuje również na to, że "lex TVN" w ogóle nie wejdzie w życie. Powód? Nie ma prawnego ani merytorycznego uzasadnienia. Braun podważa uzasadnienie ustawy, że nowela ma na celu przeciwdziałanie przejęciu kontroli nad nadawcami w Polsce przez podmioty spoza UE.

Opowieści o tym, że nowe prawo jest potrzebne, aby np. uchronić polskie media przed infiltracją narkobiznesu, nasz rozmówca uważa za śmieszne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKoIpsO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(533)
repolonizacja...
2 miesiące temu
Czy Holendrzy maja prawo nadawania koncesji dla mediów nadających w Polsce? To po co polski Sejm, Prezydent i nawet Rząd?
Bodzio
2 miesiące temu
Mam taką fajną koleżankę, co mi się w Niej nie podoba to to, że jest taka za PISem i ogląda TVPinfo i TVPis. Jak pisałem ja nie oglądam tv żadnej. Pytam się Jej kiedyś nieśmiało czy ogląda czasem TVSren, a Ona mi na to, że to przecież TV niemiecka. Gdzie Ona się tego dowiedziała? I dlaczego teraz nagle się okazuje, że większość udziałów mają w w tej TV amerykanie?
spoko
2 miesiące temu
Gang Olsena tal ma.
bEKoIpsP
jkn
2 miesiące temu
TVN to zasłona dymna przed ustawa 1449
WUML
2 miesiące temu
Pani Witek zrobi reasumpcję holenderskiej koncesji.
...
Następna strona