Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

TVP Kurskiego na rządowej kroplówce finansowej

11
Podziel się:

Telewizja Polska i inne media publiczne liczą, że w przyszłym roku też uratują je pieniądze z państwowej kasy. W 2017 roku abonament i rekompensata łącznie stanowiły 38 proc. przychodów TVP. W ubiegłym roku już 46 proc., a w tym roku większość.

TVP Kurskiego na rządowej kroplówce finansowej
(PAP, Ireneusz Sobieszczuk)

Jak wynika ze sprawozdania spółki dla Rady Mediów Narodowych, do którego dotarł "Dziennik Gazeta Prawna", zysk netto Telewizji Polskiej po trzech kwartałach tego roku wyniósł 159,4 mln zł. Wynik finansowy jest o 16 proc. lepszy od osiągniętego w analogicznym okresie poprzedniego roku. Przychody największego medium publicznego wzrosły o ponad 21 proc. – do 1,8 mld zł.

Wzrost telewizja zawdzięcza silniejszemu strumieniowi pieniędzy z budżetu państwa, a nie dynamice obrotów generowanych przez biuro reklamy, a środki publiczne TVP wydaje coraz lżejszą ręką - pisze gazeta.

Jeżeli wbrew oczekiwaniom nadawców publicznych w przyszłym roku władza zakręci kurek, telewizja musiałaby zrezygnować z połowy wydatków i zamiast nowych produkcji jak w bieżącym roku – przejść na emisję programów powtórkowych.

"Dziennik Gazeta Prawna" zapytał TVP, jak duże dodatkowe środki publiczne uwzględnia w planie finansowym na 2020 r. oraz czy ma plan awaryjny na wypadek, gdyby musiały jej wystarczyć przychody reklamowe i abonament RTV. "Trwają prace nad konstrukcją planu ekonomiczno-finansowego na 2020 rok" - odpowiedziano.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
Łukasz
4 lata temu
I znowu trzeba dokładać pieniądze do tego syfu dla bulteriera Kaczyńskiego. Dalej będą ogłupiać ciemny lud. I to wszystko za nasze podatki.
Adaśko
4 lata temu
Przykro na Ciebie patrzeć
1 EGG on
4 lata temu
Na partyjną telewizję niech płaci partia. "Kryształowa" partia "kryształowych" przestępców.
Wolny
4 lata temu
Płaciłem abonament . Nie płacę , zostałem zwolniony i jestem szczęśliwy , bo płacić to trzeba wiedzieć za co i na co. Obłuda , zakłamanie , katolicki fałsz , badziewiackie filmy , poniżanie ludzi i omijanie prawdy to domena dzisiejszej TVP PiS . Kiedyś też było podobnie , ale nie w takim stopniu.
Gora
4 lata temu
Rozdać dekodery i ten co chce reżimowe media oglądać niech płaci a jak nie zapłaci to dekoder odetnie i po pół roku dziadostwo nie ma