Notowania

TVP podaje cennik reklam. Astronomiczne ceny

Telewizja Polska pokazała ofertę dla reklamodawców, którzy chcą pokazać swoje spoty podczas Euro 2020. Za 30 sekund reklamy trzeba zapłacić prawie pół miliona złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
TVP prezentuje cennik reklam. (Fot: Darek Delmanowicz)

Telewizja Polska pokaże wszystkie mecze tegorocznych mistrzostw Euro 2020. Mecze odbędą się w 12 różnych miastach Europy, m.in. w Rzymie, Londynie, Kopenhadze, Monachium, Bilbao czy Baku.

Spotkania w ramach mistrzostw w piłce nożnej mogą przyciągnąć przed telewizory rekordową publiczność, stąd specjalna oferta dla reklamodawców.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, telewizja będzie mogła pokazać 12 minut reklam w ciągu godziny. Najdroższe będą reklamy emitowane przed, po lub w przerwie meczu.

Oglądaj też: Ważne wieści dla kibiców. Lepiej wstrzymać się z wyborem telewizji satelitarnej

Najwyżej wyceniany reklamy to te w przerwie meczu Hiszpania - Polska. Za 30 sekund trzeba zapłacić 462 tys. złotych. Nieco tańsze będzie pierwsze spotkanie reprezentacji - 410 tys. zł. W przypadku awansu polskiej drużyny, ceny reklam w przerwach kolejnych meczów będą wyższe.

Ceny reklam w czasie tegorocznych mistrzostw są wyższe niż te obowiązujące w czasie ostatniego mundialu. Wtedy za 30 sekund spotu, emitowanego w czasie najdroższego meczu, trzeba było zapłacić niecałe 400 tys. zł.

Reklamy w czasie sportowych imprez są zwykle znacznie droższe niż te, które telewizja emituje na co dzień. Dla porównania spot nadawany przy popularnym serialu "M jak Miłość" kosztuje 69,7 tys. zł.

Prawa do transmisji Euro 2020 Telewizja Polska kupiła cztery lata temu. Kosztowały kilkadziesiąt milionów złotych, dokładna kwota jest objęta tajemnicą handlową.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: telewizja, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-02-2020

jeambeanJak zawsze nasi rozegrają 3 mecze. Mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor. A potem będzie.... "nic się nie stało, Polacy nic się nie … Czytaj całość

04-02-2020

kamerzystajacek potrzebuje kasy na sylwestra w zakopanym i jeszcze ma kilka innych libacji

04-02-2020

RonJesli tylko będzie możliwość, to będę oglądał mecze na innych programach sportowych, a jeśli nie będzie takiej możliwości to na TVPis przełączę jak … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (23)