Notowania

brexit
16-01-2019 (14:12)

"Twardy brexit lepszy od ustępstw wobec chuliganów". Cimoszewicz ostro o rządzie May

- Nawet twardy brexit bez umowy jest lepszy od ustępstw wobec antyeuropejskiej kampanii politycznych chuliganów - komentuje specjalnie dla money.pl wyniki wtorkowego głosowania w Izbie Gmin Włodzimierz Cimoszewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Odpowiedzialny polityk powinien podać się do nieodwołalnej dymisji i zniknąć z życia publicznego - mówi Włodzimierz Cimoszewicz o Theresie May

Były premier na łamach money.pl odniósł się do wydarzeń z brytyjskiego parlamentu, gdzie we wtorek wieczorem odrzucona została umowa wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

- To przede wszystkim najbardziej upokarzająca porażka premiera we współczesnej historii Wielkiej Brytanii. Odpowiedzialny polityk powinien podać się do nieodwołalnej dymisji i zniknąć z życia publicznego - twierdzi Włodzimierz Cimoszewicz.

"Brexit to zła decyzja". Prezes Budimexu komentuje

Zdaniem polityka cały proces brexitu jest "klęską brytyjskiej demokracji". - Po kampanii kłamstw i oszustw decyzje o losach kraju i narodu podejmowali ludzie zdezorientowani i nierozumiejący konsekwencji swojego wyboru - uważa Cimoszewicz.

- Dzisiaj brytyjska klasa polityczna jest niezdolna do znalezienia sensownego wyjścia z pułapki, którą sama stworzyła. Oczekują, że Unia Europejska załatwi to za nich - twierdzi były premier i minister spraw zagranicznych. - Unia powinna pozostać uprzejma, ale twarda i nieustępliwa. Nawet twardy brexit bez umowy jest lepszy od ustępstw wobec antyeuropejskiej kampanii politycznych chuliganów.

Polityk dodaje, że w najbliższym czasie "decydować się będzie nie tylko los brytyjskiego członkostwa, ale i kondycja populistycznej, nacjonalistycznej, antyeuropejskiej fali zalewającej wiele krajów w Europie".

- Problem może być rozwiązany w ułamku sekundy. E-mail z Londynu do Tuska zawiadamiający o wycofaniu wniosku złożonego w trybie art. 50 traktatu o UE - puentuje Włodzimierz Cimoszewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-01-2019

mavCzerwony chuligan przemalowany na niebiesko wymądrza się jakby był jakąś wyrocznią.

16-01-2019

TeraNastepny powiedzial madrosc zyciowa. Co Ty Cimoszewicz zgobiles dobrego dla Polski ?

16-01-2019

TarzanMarnuje się chłopak w tej puszczy.

Rozwiń komentarze (151)