Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Tyle kosztuje zdrowie. NFZ wycenił rehabilitację ozdrowieńców

98
Podziel się

NFZ wycenił jeden dzień rehabilitacji pacjentów, którzy pokonali COVID-19. Część ozdrowieńców, mimo pokonania choroby, nie jest w stanie samodzielnie wrócić do pełni sprawności. Specjalistyczny program został przygotowany na polecenie ministra zdrowia Andrzeja Niedzielskiego.

Tyle kosztuje zdrowie. NFZ wycenił rehabilitację ozdrowieńców
Rehabilitacja potrwa do sześciu tygodni (Adobe Stock)
bDYdANKJ

Ile kosztuje jeden dzień leczenia ozdrowieńców, którzy pokonali COVID-19? NFZ wycenił program rehabilitacyjny na 188 zł na dzień. Rehabilitacja potrwa od dwóch do sześciu tygodni. Pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne. Kompleksowy program dla osób, które po przejściu COVID-19 zmagają się z problemami zdrowotnymi, przygotowany został na zlecenie ministra zdrowia Andrzeja Niedzielskiego.

Do skorzystania z tego programu konieczne będzie skierowanie, które zostanie wystawione przez lekarza po zakończeniu leczenia choroby. Rehabilitacja będzie prowadzona przez jednostki, które mają podpisaną umowę NFZ na realizację tego typu świadczeń i są wpisane na wykaz podmiotów udzielających świadczeń covidowych. Z programu, który maksymalnie może potrwać sześć tygodni, będzie można skorzystać maksymalnie do 12 miesięcy po zakończeniu leczenia na COVID-19

Zobacz także: Stany Zjednoczone wygrają na pandemii. Ekspert tłumaczy
bDYdANKL

Ośrodki muszą posiadać odpowiednią kadrę i wyposażenie, zgodne z rozporządzeniem ministra zdrowia oraz opisem programu rehabilitacji, tak aby zapewnić pacjentom najwyższej jakości opiekę w trakcie.

Jakie badania będą konieczne do otrzymania skierowania na rehabilitację? Lekarz będzie podejmować decyzję na temat dalszych kroków po wykonaniu tego zestawu badań: RTG klatki piersiowej z opisem wykonane po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby, aktualna morfologia, OB, CRP (białko ostrej fazy), EKG wykonane po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby COVID-19.

W trakcie rehabilitacji ozdrowieńcy będą mogli skorzystać z wielu zabiegów i ćwiczeń, mających na celu poprawę wydolności oraz stanu dróg oddechowych.

bDYdANKR

Pacjenci będą korzystali m.in. z kinezyterapii ze szczególnym uwzględnieniem treningu wytrzymałościowego, ćwiczeń oddechowych, ćwiczeń efektywnego kaszlu, ćwiczeń ogólnousprawniających, ćwiczeń na wolnym powietrzu; opukiwania i oklepywania klatki piersiowej, drenaży ułożeniowych. Oczywiście to nie cała lista zajęć, które będą pomagać Polakom do zdrowia.

Ozdrowieńcy w ramach programu mogą liczyć na minimum 96 zabiegów fizjoterapeutycznych. Poza tym każdy pacjent będzie miał możliwość i prawo skorzystania z porady psychologa. Placówki rehabilitacyjne zapewnią również badania diagnostyczne, leki i wyroby medyczne, które są niezbędne do uzyskania najlepszych rezultatów programu leczenia.

Przez cały czas ozdrowieńcy będą pod opieką lekarską i pielęgniarską. Personel medyczny będzie stale monitorował postępy pacjentów. O zakończeniu całej rehabilitacji będzie decydować wynik testów, które będą przeprowadzane na początku i porównawczo na koniec leczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYdANLm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(98)
50+
4 tyg. temu
No ładnie ale co z tymi którzy przeszli kowid nie leżąc w szpitalu a mają tylko wynik testu na przeciwciała ?? Także mam różne objawy pokowidowe i co ? Chodzę do pracy i leczę się prywatnie .
Asia
4 tyg. temu
Jestem ozdrowieńcem ale chorowałam poza systemem i może dzięki temu żyję. Do lekarza się nie dodzwoniłam pomimo kilkunastu prób przez pierwsze dni choroby, potem to już nie miałam siły na takie rzeczy. Wyleczyłam się sama polopiryną witamina C i D w dużych dawkach. Przeciwkaszlowo nic nie miałam wiec nie brałam ale kaszel sam zniknął .Byłam po kontakcie z chorym na covid potwierdzonym testem i dlatego zrobiłam przeciwciała ,których mam bardzo dużo.
asa
4 tyg. temu
AMANTADYNA jest TANIA ale trzeba doić
bDYdANLn
dvdv
4 tyg. temu
Koszt: ciepła herbata, sok z malin, 3 dni się wygrzać i nie świrować.
Ozdrowieniec
4 tyg. temu
Większego kłamstwa zmyślonego na wyłudzenie pieniędzy nie słyszałem !!!
...
Następna strona