Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MIW
|
aktualizacja

Wynagrodzenie polskiego miliardera. Kwota zaskakuje

92
Podziel się:

Tomasz Biernacki to założyciel sieci sklepów Dino, miliarder i jeden z najbogatszych Polaków. Obecnie zasiada w radzie nadzorczej spółki. Jak się okazuje, w 2023 r. nie pobierał on żadnego wynagrodzenia z tego tytułu - donosi dlahandlu.pl. Nieźle zarabiają za to członkowie zarządu Dino.

Wynagrodzenie polskiego miliardera. Kwota zaskakuje
Założyciel i właściciel Dino Polska Tomasz Biernacki nie pobiera wynagrodzenia ze spółki (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)

Jak informuje serwis dlahandlu.pl, 26 czerwca akcjonariusze Dino Polska spotkają się na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu. W czasie obrad mają m.in. przyjąć sprawozdanie dot. wynagrodzeń dla zarządu i rady nadzorczej spółki.

Zarobki zarządu Dino Polska

Jak wynika z dokumentów, opisanych przez serwis, w zarządzie Dino Polska zasiadają trzy osoby, zatrudnione na umowach o pracę: Izabela Biadała (dyrektor operacyjno-administracyjna), Michał Krauze (dyr. finansowy) oraz Piotr Ścigała (dyr. działu kontroli).

W 2023 r. kolejno zarobili oni:

  • 564,5 tys. zł brutto - Izabela Biadała;
  • 1,544 mln zł brutto - Michał Krauze;
  • 1,035 mln zł brutto - Piotr Ścigała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Otwarcie Shein w Polsce. Kolejki przed kontrowersyjnym sklepem

Kwoty, jak podkreśla dlahandlu.pl, obejmują wynagrodzenie podstawowe i dodatkowe - czyli m.in. premie kwartalne czy roczne.

Jakie wynagrodzenie pobiera Tomasz Biernacki, założyciel Dino Polska?

Rada nadzorcza Dino, jak opisuje serwis, składa się z pięciu osób. Jednym z jej członków jest założyciel sieci sklepów Tomasz Biernacki, który nie pobiera żadnego wynagrodzenia z racji pełnionej funkcji - informuje dlahandlu.pl. I to jako jedyny z rady, bowiem czterej członkowie zarobili po 82 tys. zł brutto każdy, zaś jeden z nich 96 tys. zł brutto.

Biernacki nie pobierał wynagrodzenia także w poprzednich latach, m.in. 2021 i 2022. Trzeba jednak zaznaczyć, że jako miliarder zwyczajnie nie potrzebuje on pensji - jego majątek wyceniany jest przez "Forbesa" na 5,2 mld dol., czyli ok. 21 mld zł. To daje mu drugie miejsce na liście najbogatszych Polaków, zaraz za Michałem Sołowowem (6,7 mld dol., czyli ok. 27 mld zł).

Jak opisywaliśmy, Biernacki jest najbardziej tajemniczym polskim miliarderem. Nie udziela wywiadów, w sieci nie ma jego zdjęć, więc większość Polaków nie wie nawet, jak wygląda. Anonimowość zachował pomimo zbudowania biznesu wycenionego na giełdzie ponad 40 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(92)
Nick
4 tyg. temu
To ma być usprawiedliwienie, że prawie wszystkim pracownikom, bez względu na ich staż, kompetencje, wydajność, wykształcenie, wiedzę i doświadczenie, płaci tylko minimalne wynagrodzenie? Ten gość, nie ma za grosz szacunku do ludzi, którzy pomnażają jego majątek.
Asi
4 tyg. temu
Większość wypowiedzi to zazdrość o duże pieniądze Rady. A niech mają do rządzenia trzeba mieć świadomość i głowę a pieniądze...nikt dwoma łyżkami nie je więc po co zazdrościć!!! Towar jakościowo jest duuużo lepszy niż w biedronce gdzie np mięso w okresie letnim tzw mega paka po otwarciu nadaje się do śmietnika.
chcwd
4 tyg. temu
Ale po co mu wynagrodzenie skoro czerpie zyski z działalności?? Co to za manipulacja.
Ares
4 tyg. temu
Przynajmniej nie zarzucicie że wywozi zysk za granicę.
Wolny obywate...
4 tyg. temu
A ile zarabia pani na kasie?
...
Następna strona