Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|
aktualizacja

Tysiąc złotych dla rolnika. PSL krytykuje rząd i proponuje gotówkę

57
Podziel się:

PSL krytykuje rząd za brak realnych działań m.in. w celu obniżenia cen nawozów i wypłaty rekompensat w związku z ASF i ptasią grypą. Ludowcy wskazują, że na terenie Warmii i Mazur, gdzie znajdowały się największe ogniska ASF, do dzisiaj nie wypłacono rolnikom wyrównania za ubiegły rok. - Wystarczy już tych pustych obietnic rządu PiS dla polskiej wsi – mówią ludowcy.

Tysiąc złotych dla rolnika. PSL krytykuje rząd i proponuje gotówkę
Rolnicy protestowali w całym kraju (Adobe Stock, Tytus Żmijewski)

Politycy PSL krytykują działania rządu Zjednoczonej Prawicy dotyczące polskiej wsi i rolnictwa. Mateusz Morawiecki zapowiedział w czwartek na posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa, że chce wprowadzić możliwość dopłat do zakupu nawozów i zaapelował do Komisji Europejskiej, żeby jak najszybciej udzieliła w tej sprawie zgody.

- Trwa komisja rolnictwa, na której premier Mateusz Morawiecki apeluje do Komisji Europejskiej o zgodę na dopłaty do zakupu nawozów dla rolników. To nie to miejsce i nie ten czas. Dobrze, że złożyli pismo, ale trzeba działać dalej - powiedział poseł PSL Stefan Krajewski (PSL).

PSL chce dać rolnikom tysiąc złotych

Polityk ludowców dodał, że propozycja PSL - 1000 zł dopłaty do tony zakupionego nawozu dla rolników leży na stole.

- To konieczne działanie. Inaczej rolnicy nie będą mieli za co go kupić i jak wysiać pola. To przełoży się na wysokie ceny żywności i uderzy we wszystkich Polaków. Wystarczy już tych pustych obietnic rządu PiS dla polskiej wsi. Rzeczywistość jest taka, że rząd nie robi nic, by poprawić sytuację rolników - mówił poseł PSL.
Zobacz także: Protest kontrolerów lotów. "Trzeba mieć partnera do rozmów"

Zbigniew Ziejewski (PSL) mówił, że dramat ekonomiczny na polskiej wsi wciąż trwa, rolnikom "kończą się środki do życia, ale i cierpliwość".

- Najlepiej nastroje na wsi pokazują wczorajsze protesty - powiedział poseł PSL.

Ziejewski zwrócił też uwagę, że na terenie Warmii i Mazur, gdzie znajdowały się największe ogniska ASF, do dzisiaj nie wypłacono rolnikom wyrównania za 2021 r.

- Rolnicy ponad rok czekają na swoje pieniądze - zaznaczył poseł PSL.

Adam Nowak ze Związku Młodzieży Wiejskiej powiedział, że gwarantem bezpieczeństwa żywnościowego naszego kraju jest wymiana pokoleniowa na polskiej wsi. Zaapelował o podjęcie bezzwłocznych i skutecznych działań, które "przywrócą mocną pozycję Polski, polskiego rolnictwa na rynkach europejskich i międzynarodowych".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(57)
,,,,,
10 miesięcy temu
PSL JEST W PORZĄDKU......., JEŚLI DA ZE SWOJEJ KASY
lex
10 miesięcy temu
Jak za komuny ,30 lat tej niby wolności na której to żer znalazło sobie około 3000 osób kręcących się prawie że nie zmiennie wokół władzy lub przy władzy ,najwyższy czas to zmienić wprowadzając kadencyjność ,dwie kadencje w Sejmie, Senacie i we wszelkich radach łącznie z radami nadzorczymi w spółkach Skarbu Państwa i nic więcej .
Joker
10 miesięcy temu
PSL przypomniał sobie o rolnikach. A to dobre :)
emeryt
10 miesięcy temu
Paniusie z wawy pościągają te pierścioneczki, jak będą chciały zjeść omlecik.
Polak
10 miesięcy temu
Jeżeli rolnik chce 1000 zł dodatku to niech obniży cenę o 1000 zł
...
Następna strona