Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

UEFA zdecydowała. Szymon Marciniak jednak poprowadzi finał LM

Podziel się:

Szymon Marciniak pozostaje sędzią finału piłkarskiej Ligi Mistrzów - przekazała w oficjalnym komunikacie UEFA. Doniesienia o możliwym odebraniu nominacji polskiemu sędziemu pojawiły się po jego udziale w wydarzeniu współorganizowanym przez polityka Sławomira Mentzena.

UEFA zdecydowała. Szymon Marciniak jednak poprowadzi finał LM
Szymon Marciniak ostatecznie poprowadzi finał Ligi Mistrzów 10 czerwca w Stambule (Getty Images, GETTY Visionhaus)

"Na podstawie przekazanych informacji UEFA potwierdza, że pan Marciniak będzie pełnił swoją funkcję sędziego finału Ligi Mistrzów UEFA 2023" - czytamy w komunikacie na stronie Unii Europejskich Związków Piłkarskich.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szef sędziów FIFA zachwycony Marciniakiem. Jego słowa Polak zapamięta na zawsze

UEFA zdecydowała ws. Marciniaka. Polski sędzia poprowadzi finał Ligi Mistrzów

Zamieszanie wokół Marciniaka ma swoje źródło we wpisie Stowarzyszenia "Nigdy Więcej" o złożeniu zawiadomienia do władz UEFA i FIFA ws. udziału arbitra w spotkaniu współorganizowanym przez polityka Konfederacji Sławomira Mentzena. Marciniak wystąpił tam jako prelegent. Władze europejskiej piłki postanowiły przyjrzeć się sprawie.

Sędzia przesłał do "Nigdy Więcej" oświadczenie, w którym odniósł się do zarzutów. "Zawsze odcinam się od przejawów rasizmu i antysemityzmu i braku tolerancji, co pokazuję na meczach, na których sędziuję. Zawsze mówię stop nienawiści i będę propagować, że najważniejsze jest bycie dobrym człowiekiem" - napisał.

Ostatecznie UEFA, po zapoznaniu się z oświadczeniem Marciniaka, poinformowała o podtrzymaniu swojej decyzji o nominacji go na głównego sędziego meczu o Puchar Europy.

Finał piłkarskiej Ligi Mistrzów zostanie rozegrany 10 czerwca w Stambule. O puchar zagrają Manchester CityInter Mediolan.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl