Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Andriukaitis zapewnia: CETA nie spowoduje napływu żywności o niższej jakości

2
Podziel się:

Komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenis Andriukaitis zapewnił w piątek w Warszawie, że umowa CETA nie spowoduje napływu do krajów UE żywności o niższych standardach jakościowych.

Andriukaitis zapewnia: CETA nie spowoduje napływu żywności o niższej jakości
(PAP/Jacek Turczyk)
bFfyGiZh

Jak mówił Andriukaitis w piątek podczas konferencji prasowej w Warszawie, "w CETA nie chodzi o bezpieczeństwo żywności". "Bezpieczeństwo żywności leży w naszych rękach; mamy do tego przepisy europejskie i opinie państw członkowskich, władze zajmujące się bezpieczeństwem żywności i gwarantujemy, że nasze standardy bezpieczeństwa żywności rozprzestrzenią się na świecie".

Komisarz zwrócił uwagę, że np. w Nowym Jorku w restauracjach już zaczęto oferować dania bez GMO czy produkty bez antybiotyków, a więc standardy europejskie mogą być zaakceptowane w innych krajach.

Parlament Walonii zagłosował w piątek za podpisaniem umowy o wolnym handlu między UE a Kanadą (CETA). Wcześniej ten francuskojęzyczny region Belgii blokował tę umowę, co mogło pogrzebać porozumienie, gdyż Belgia potrzebowała zgody wszystkich regionów. W czwartek przedstawiciele belgijskiego rządu federalnego i regionów porozumieli się w sprawie spornych punktów, które uniemożliwiały Belgii zgodę na zawarcie umowy CETA.

bFfyGiZj

Negocjacje w sprawie CETA zakończyły się we wrześniu 2014 r. Umowa ma znieść niemal wszystkie cła i bariery pozataryfowe oraz zliberalizować handel usługami między UE a Kanadą.

bFfyGiZK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
jola
5 lata temu
A ile przy tej okazji padnie małych firm w Polsce to nikt nie bierze pod uwagę.
Gazda
5 lata temu
W Kanadzie więcej ludzi umiera na raka dzięki korporacjom produkujących żywność z taką ilością chemii że wyniki szpitali i pacjentów z nowotworami są przerażające. Pojedźcie do Kanady i tam poczytajcie statystyki . Bedzie teraz jak w niemczech i Dani Kanada będzie kupować nasze mięso od naszych rolników a my ich chemiczne świństwo tak jak to nasi robią wymiane żywności z Danią i Niemcami i w marketach niemieckich francuskich są kurczaki które uderzeniem dłoni pierś rozlatuje się jak woda . Zyczę smacznego ja jadam swoje .