Notowania

atak terrorystyczny
07.01.2015 17:31

Atak terrorystyczny. Wzmocnione ochrony w duńskiej gazecie

Na razie nie podano jednak, na czym ma polegać wzmocnienie bezpieczeństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kr. B./CC/Flickr)

W związku z atakiem w Paryżu na siedzibę tygodnika satyrycznego Charlie Hebdo w Danii wzmocniono dziś bezpieczeństwo wokół redakcji dziennika Jyllands-Posten, który przed laty zszokował świat muzułmański opublikowaniem karykatur Mahometa.

_ Jyllands-Posten _ poinformował swych pracowników, że w celu ich ochrony wzmocniono środki bezpieczeństwa. Nie podano jednak, na czym ma polegać ta ochrona - poinformował inny duński dziennik _ Berlingske _.

_ - Ochrona i poziom bezpieczeństwa w naszych biurach w Kopenhadze i Vilby (gdzie dziennik ma siedzibę) zostały wzmocnione. Bacznie śledzimy sytuację związaną z zamachem na francuski tygodnik +Charlie Hebdo+, w którym zginęło 12 osób _ - podano.

Gdy we wrześniu 2005 roku gazeta _ Jyllands-Posten _ opublikowała 12 karykatur Mahometa, w krajach muzułmańskich doszło do wielkich demonstracji i zamieszek, w których zginęło co najmniej 50 osób. Wzywano do zemsty na duńskich wydawcach i karykaturzystach. Była też próba zamachu na autora jednej z najbardziej kontrowersyjnych karykatur Kurta Westergaarda. Rysunek przedstawiał Mahometa z turbanem w kształcie bomby.

Kilka miesięcy później karykatury przedrukował _ Charlie Hebdo _. Westergaard powiedział w środę w duńskim radiu publicznym DR, że jest zszokowany z powodu _ straszliwego i okrutnego ataku _. Przypomniał, że sam miał ochronę policyjną, co pozwoliło mu _ żyć w spokoju _.

W zamachu na siedzibę tygodnika _ Charlie Hebdo _ w centrum Paryża zginęło 12 osób, w tym dwóch policjantów. Do redakcji wdarło się co najmniej dwóch zamaskowanych napastników uzbrojonych w kałasznikowa i granatnik przeciwpancerny. Według policji uciekli dwoma samochodami.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: atak terrorystyczny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz