Notowania

wiadomości
13-06-2018 (13:24)

Francja chce stanąć po stronie biedniejszych klientów banków. Rozważa górny limit opłat bankowych

Niezamożni Francuzi płacą średnio 320 euro opłat bankowych rocznie. Bank Francji chce ograniczyć zapędy banków do nieograniczonego zarabiania na nich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER)
Niezamożni Francuzi płacą średnio 320 euro opłat bankowych rocznie.

Niezamożni Francuzi płacą średnio 320 euro opłat bankowych rocznie. Bank Francji chce ograniczyć chęć banków do nieograniczonego zarabiania na nich.

Szef Banku Francji Francois Villeroy de Galhau chce się do końca czerwca spotkać w tej sprawie z ministrem gospodarki i finansów - pisze "Le Figaro".

Celem ma być ustalenie górnego limitu kwoty opłat, jakie bank będzie mógł nałożyć na swoich klientów.

Zobacz też: Orlen deklaruje, że nie podniesie cen z powodu opłaty emisyjnej

W słabej kondycji finansowej jest około 3,6 mln Francuzów. Jak podaje serwis bankier.pl, biedniejsi klienci są obciążani średnio kwotą 150 euro rocznie z tytułu opłaty interwencyjnej, zwanej "opłatą kontrolną". Jest ona naliczana w przypadku nieregularnych wpływów na konto i naruszania limitu debetowego.

W sumie w ciągu roku niezamożni Francuzi płacą bankom średnio 320 euro. Mimo że już dziś istnieją pewne ograniczenia w wysokości opłat, z badania "60 milionów konsumentów" wynika, że banki zarabiają na najbiedniejszych miliardy. Stąd pomysł francuskiego banku centralnego, by w większym stopniu ułatwić im życie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-06-2018

typodbiją sobie transferem zysków z PL. U nas pewnie podniosą...

13-06-2018

Ile biorą od naszego bidakaNiezamożni Francuzi płacą ok 1300 zł opłat bankowych !? To ile od nas ściągają banki zachodnie skoro tak się biją żeby mieć u nas placówki ? Nie … Czytaj całość

13-06-2018

GhuhuRghh

Rozwiń komentarze (5)