Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bank centralny Węgier kupuje broń i amunicję

0
Podziel się:

Narodowy Bank Węgier obawia się imigrantów i ataków bombowych ze strony terrorystów.

Bank centralny Węgier kupuje broń i amunicję
(Yelkrokoyade/wikimedia (CC BY-SA 3.0))
bEKLdPDp

Narodowy Bank Węgier obawia się imigrantów i ataków bombowych ze strony terrorystów, dlatego kupił 112 pistoletów i 200 tys. sztuk amunicji - donosi serwis forsal.pl powołując się na agencję Bloomberga.

Bank centralny Węgier jako instytucja regulująca rynek finansowy jest szczególnie narażony na niebezpieczeństwo – twierdzi szef tej instytucji, Gyorgy Matolscy, odpowiadając na pytania dotyczące ostatnich nietypowych zakupów.

Matolscy tłumaczył, że zagrożenie dla międzynarodowego bezpieczeństwa rośnie, wzrasta ryzyko ataków bombowych i terrorystycznych, jest też problem imigrantów. Podkreślał, że bank centralny, który osiąga zyski, ma prawo wydawać pieniądze według własnych potrzeb.

bEKLdPDr

Broń została zakupiona dla firmy, która zajmuje się ochroną tej instytucji.

To nie pierwszy nietypowy jak na bank centralny zakup. Wcześniej instytucja była krytykowana za to, że za 108 mln dol. kupowała dzieła sztuki, w tym pracę Tycjana "Madonna z Dzieciątkiem i Św. Paweł".

Bank inwestował również w nieruchomości biurowe oraz wille, a 718 mln dol. wydał na działalność fundacji, która mała zajmować się propagowaniem wiedzy alternatywnej do nauczania "przestarzałej ekonomii neoliberalnej".

bEKLdPDS
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)