Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kryzys uchodźczy w Niemczech doprowadzi do wzrostu bezrobocia? Niepokojące prognozy

63
Podziel się:

Rząd Niemiec spodziewa się w najbliższych latach wzrostu liczby bezrobotnych w związku z kryzysem uchodźczym - podał we wtorek niemiecki tabloid "Bild" powołując się na ministerstwo finansów. Od 2013 roku bezrobocie w Niemczech systematycznie spada.

Kryzys uchodźczy w Niemczech doprowadzi do wzrostu bezrobocia? Niepokojące prognozy
(PAP/EPA)

Z danych resortu finansów wynika, że w roku 2017 bezrobocie wzrośnie średnio w skali rocznej o 110 tys. do 2,86 mln. W 2020 roku liczba bezrobotnych ma wynieść 3,1 mln. Liczba zatrudnionych zwiększy się równocześnie o ponad milion do 44,1 mln.

W lipcu br. bez pracy było 2,66 mln osób.

W 2013 roku stopa bezrobocia wynosiła 6,9 proc. i od tego czasu systematycznie spada. W lipcu 2016 r. była na poziomie 6 proc.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zaprosiła szefów największych niemieckich koncernów na spotkanie 14 września, by zachęcić ich do zatrudniania imigrantów.

W ubiegłym roku do Niemiec napłynęło ponad milion uchodźców i władze chciałyby skierować jak najwięcej z nich na rynek pracy, by zmniejszyć wydatki socjalne państwa i złagodzić niedobór pracowników wywołany kryzysem demograficznym.

Jak pisał niedawno "Bild", Merkel chce skłonić niemieckich przedsiębiorców do zaoferowania imigrantom większych możliwości jeśli chodzi o szkolenie zawodowe i zatrudnienie. Duże firmy są krytykowane za niedostateczną aktywność w tym kierunku. Z drugiej strony pracodawcy wskazują, że przybyszom brak znajomości języka niemieckiego i potrzebnego do podjęcia pracy wykształcenia.

Dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" doniósł przed miesiącem, że 30 największych niemieckich spółek, których akcje objęte są głównym wskaźnikiem giełdy frankfurckiej DAX, zatrudniło do czerwca tylko 54 uchodźców, przy czym 50 z nich pracuje w świadczącej usługi logistyczne Deutsche Post.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(63)
jaca
8 lat temu
mine ma jakby siedziała na gó..nie w majtkach
olo
8 lat temu
Biedna! Myślała, że ma taką władzę i zmusi uchodźców do pracy! Widać jak się orientuje, widać jak obserwuję...chciałam przekupić inne państwa, aby też na głowę wzięli sobie ten problem !!! Co ją uratuje ?Spakowanie tego całego brudnego towarzystwa i wywiezienie tam skąd przyszli i pozamiatane!
alkomat
8 lat temu
Ta islamska dzicz nie chce pracować ,tylko brać zasiłki . Czy ta chora kanclerz jest aż tak durna , a po drugie już widzę te mercedesy ,audi i pralki boscha zrobione przez tych pasożytów .
leder
8 lat temu
Ale mina to oznacza tylko brak odierania rzeczywistości.
leder
8 lat temu
Ale mina to oznacza tylko brak odierania rzeczywistości.
...
Następna strona