Notowania

brexit
10.12.2018 14:11

May wycofuje się z głosowania ws. brexitu. "Jedno jest pewne, będzie chaos"

- May wycofała się z głosowania ws. brexitu, bo zdała sobie sprawę, że to będzie spektakularna porażka - uważa Adam Jasser z UW. Ekspert uważa, że teraz May ma cztery opcje, ale każda spowoduje ogromny chaos.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ANDY RAIN)
May ogłosiła, że nie będzie głosowania we wtorek

- Głosowanie musiało się skończyć porażką May - i to spektakularną porażką - uważa Adam Jasser z Wydziału Zarządzania UW. - Ta porażka pewnie skończyłaby się wcześniejszymi wyborami - dodaje.

Jakie teraz opcje ma Theresa May? Adam Jasser wskazuje na cztery ruchy, które może wykonać brytyjska premier.

- Pierwszy to próba kolejnego wyjazdu do Brukseli i dogadywanie się z Unią jeszcze raz w sprawie brexitu z liderami Unii - mówi Jasser. Czy będzie to skuteczne? Jasser uważa, że to raczej "przeciąganie sprawy". Bo liderzy Unii raczej nie zgodzą się na duże ustępstwa. A nawet jeśli się zgodzą, to wątpliwe, by kolejna wersja planu uzyskała akceptację parlamentu Wielkiej Brytanii, uważa ekspert.

Brexit a chaos na lotniskach. Zobacz wideo:

Kolejna opcja to wycofanie się z artykułu 50., który oznacza brexit. To też wątpliwe, jak uważa Jasser, bo zwolennicy wyjścia z UE na Wyspach uznaliby to od razu za "zdradę".

A kolejne rozwiązania? Według eksperta May może rozpisać nowe referendum. - Choć wątpliwe, by udało się je zorganizować przed marcowym terminem opuszczenia Unii przez Wielką Brytanię - mówi Jasser. Ostatnia opcja to nowe wybory. To też ryzykowne, zdaniem Jassera, bo zwycięzcą mógłby się okazać Jeremy Corbyn ze swoją Partią Pracy.

- Wydaje się, że May od początku chciała przekonać parlament, że są dwie alternatywy - albo jej plan, albo brexitowy chaos. Teraz wygląda na to, że każde rozwiązanie oznacza gigantyczny chaos.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: brexit, theresa may, wielka brytania, wiadomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-12-2018

mikBrak wyjścia z Unii przez GB lub rozpisanie ponownego referendum byłoby oficjalnym stanowiskiem lewackich elit w temacie tego co sądzą o tej całej … Czytaj całość

10-12-2018

WaldiJeśli do niego nie dojdzie, bardzo mnie to ucieszy...Marzę aby w Polsce doszło do PISEXITU z polityki, bardzo pragnę !!!

10-12-2018

1948Namawiam obecny rzad na POLEXIT. I wtedy zakonczy sie era DOJNEJ ZMIANY.

Rozwiń komentarze (62)