Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Wawryszuk
|

Strajk części personelu pokładowego British Airways grozi chaosem na lotniskach

2
Podziel się:

Strajk grozi odwołaniem niektórych lotów, chaosem na lotniskach i dalszym uszczerbkiem dla prestiżu flagowego brytyjskiego przewoźnika.

Strajk części personelu pokładowego British Airways grozi chaosem na lotniskach
(Michal Adamowski/REPORTER)

Część personelu pokładowego brytyjskich linii lotniczych British Airways rozpoczęła w sobotę dwutygodniowy strajk na tle płacowym i w odpowiedzi na sankcje zastosowane przed dyrekcję wobec związkowców, którzy uczestniczyli we wcześniejszych protestach.

Strajk grozi odwołaniem niektórych lotów, chaosem na lotniskach i dalszym uszczerbkiem dla prestiżu flagowego brytyjskiego przewoźnika. Dyrekcja BA zapewnia jednak, że większość pasażerów nie odczuje jego skutków.

W strajku biorą udział osoby z tzw. "załóg mieszanych", czyli pracujących zarówno w samolotach odbywających rejsy lokalne jak i długodystansowe. Stanowią one ok. 1/3 całości personelu pokładowego BA. Właśnie te załogi pozostają od ub. roku w sporze płacowym z dyrekcją. Otrzymaną ofertę związek zawodowy Unite nazwał "płacą dla ubogich".

Konflikt płacowy został od ub. roku w znacznej mierze rozwiązany. Jednak związkowcy postanowili, że kolejnym strajkiem chcą zaprotestować przeciwko sposobowi ich traktowania przez dyrekcję firmy podczas poprzednich protestów i zastosowanych wobec nich sankcjom.

Zobacz także: Zobacz także: strajk taksówkarzy. internauci wściekli przez utrudnienia na drogach

Według komunikatu dyrekcji BA loty z portów Gatwick i London City nie będą zakłócone. W największym londyńskim porcie Heathrow strajk może dotknąć części połączeń.

Ocenia się, że podczas trwania strajku ok. 400 tys. pasażerów może odczuć jego skutki.

Niewiele ponad miesiąc temu tysiące pasażerów BA zostało zbawionych możliwości podróży i koczowało na lotniskach w rezultacie rozległej awarii systemu komputerowego przewoźnika.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
Gdz
6 lat temu
Odezwała się UBOGA grupa społeczna Europy.
i
6 lat temu
ja cię[QUOTE] Ocenia się, że podczas trwania strajku ok. 400 tys. pasażerów może odczuć jego skutki. [/QUOTE]