Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cameron kontra reszta Unii Europejskiej

0
Podziel się:

Chodzi o imigrantów i dopłatę do unijnego budżetu. Pułapkę na premiera zastawił jego własny rząd - komentuje brytyjska prasa.

Cameron kontra reszta Unii Europejskiej
(PAP/EPA)

Brytyjska prasa niedzielna donosi o ciosach wobec premiera Davida Camerona w związku z jego polityką wobec Unii Europejskiej. Sunday Times twierdzi, że opuszczają go ostatni europejscy sojusznicy, a Sunday Telegraph, że zawodzi go nawet własny rząd.

Podczas szczytu Unii Europejskiej w Brukseli kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała _ Sunday Timesowi _, że odrzuca brytyjski postulat nałożenia limitów na swobodę przemieszczania się obywateli Unii.

Merkel wyjaśniła, że niemiecka gospodarka za bardzo zależy od napływu pracowników z zagranicy. _ Sunday Times _ konkluduje, że wbiła tym gwóźdź do trumny imigracyjnych obietnic wyborczych Davida Camerona.

_ Sunday Telegraph _ uważa, że brytyjski premier nie będzie też w stanie dotrzymać słowa w innej sprawie - dopłaty 2 miliardów euro do brytyjskiej składki do budżetu Unii. Jest to wynik lepszy niż zakładano brytyjskich wyników gospodarczych.

Cameron uznał, że Komisja Europejska zastawiła na niego pułapkę, bo dowiedział się o tej dopłacie w ostatniej chwili, podczas szczytu Unii w Brukseli.

Ale _ Sunday Telegraph _ twierdzi, że pułapkę na premiera zastawił jego własny rząd. Komisja Europejska uprzedzała Londyn o wysokości wyrównania już 10 dni temu, tylko ministerstwa skarbu zwlekało z powiadomieniem Camerona.

_ Sunday Telegraph _ dodaje, że jeśli premier dotrzyma słowa i nie wypisze czeku 1 grudnia, narazi Wielką Brytanię na ogromne kary umowne - milion 300 tysięcy funtów dziennie.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel ostro zaatakowała Camerona Kanclerz Niemiec jest przeciwna planom premiera Wielkiej Brytanii, które dyskryminują imigrantów z biedniejszych krajów Unii.
Amerykanie i Brytyjczycy opuszczają bazy Ostatni amerykańscy żołnierze piechoty morskiej i brytyjskie oddziały bojowe oficjalnie zakończyły misję w Afganistanie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)