Notowania

unia
21.05.2018 08:38

Minister inwestycji i rozwoju: dostaniemy jeszcze mniej z Unii na spójność i rolnictwo

Szef resortu inwestycji i rozwoju uspokaja, że cięcia w nowym unijnym budżecie nie dotkną mocno Polski. - Możemy dostać o 10 proc. mniej na politykę spójności oraz 15 proc. mniej z puli na Wspólną Politykę Rolną - mówi Jerzy Kwieciński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER)
Grożą nam spore cięcia z dwóch kluczowych dla Polski programów - mówi minister.

- Budżet unijny w relacji do PKB jest na takim samym poziomie, jak w poprzedniej perspektywie finansowej - powiedział minister w Pulsie Trójki. Jego zdaniem jednak musimy się przygotować na poważne cięcia jeśli chodzi o dwa kluczowe dla Polski programy unijne.

*Polska straci pieniądze z budżetu UE? "Politycy i instytucje w UE to zwierzęta polityczne". Zobacz wideo: *

- Obliczyliśmy, że cięcia na Politykę Spójności i Wspólną Politykę Rolną mogą być większe niż wynikało to z przedstawionych 2 maja informacji KE - powiedział minister.

Wcześniej pojawiały się informacje, że Polska dostanie o 7 proc. mniej z programu Polityka Spójności oraz o 5 proc. mniej ze Wspólnej Polityki Rolnej. Z nowym informacji ministra wynika jednak, ze w pierwszym przypadku będzie to o 10 proc. mniej, natomiast w drugim - nawet o 15.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: unia, fundusze unijne, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-05-2018

docPiS powinien być sądzony za zdradę polityczną jak nie dostaniemy funduszy przez ich świadome działanie na szkodę państwa Polskiego.

21-05-2018

Koko_IrlandiaPolska nic już nie powinna dostać. Niech teraz kasę bierze z Moskwy. Nie wiem dlaczego pracując na Zachodzie, mam płacić podatki na kraj, który pluje … Czytaj całość

21-05-2018

DoggoodI bardzo dobrze. PiS-owskim trolom powinno się tą wiadomość podać w TV-PiS. Zapewne w tej telewizji tego nie usłyszą.

Rozwiń komentarze (80)