Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pomoc dla grecji
02.11.2015 20:16

Co dalej z pomocą dla Grecji? Unijny komisarz leci do Aten

Do wizyty dochodzi krótko przed spotkaniem eurogrupy, jakie planowane jest w przyszłym tygodniu w Brukseli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jyc1/wikimedia (CC BY 2.0))

Unijny komisarz do spraw gospodarczych leci we wtorek do Aten. Podczas dwudniowej wizyty Pierre Moscovici (na zdjęciu) spotka się między innymi z greckim premierem i ministrem finansów. Rozmowy będą dotyczyły reform, których przeprowadzenia domaga się Bruksela w zamian na nowe pieniądze.

Do wizyty unijnego komisarza w Atenach dochodzi krótko przed spotkaniem eurogrupy, jakie planowane jest w przyszłym tygodniu w Brukseli. To wtedy ministrowie finansów strefy euro zdecydują prawdopodobnie, czy Ateny otrzymają kolejną transzę pieniędzy w wysokości dwóch miliardów euro.

- Jako osoba, która była zaangażowana w negocjacje nad programem pomocowym, a teraz monitoruje jego realizację, komisarz będzie rozmawiał z władzami w Atenach na temat postępów w tym zakresie - powiedziała rzeczniczka Komisji Annika Breidhardt.

Aby otrzymać pieniądze, Grecja musi wprowadzić reformy obejmujące między innymi zmiany w systemie emerytalnym. Cały, trzyletni- program pomocowy dla Grecji opiewa na 86 miliardów euro. Dotychczas władze w Atenach otrzymały 13 miliardów, a kolejne 10 miliardów - na rekapitalizację banków - odłożono na specjalnym koncie.

Zobacz też, w czym Grecja jest potęgą:

Tagi: pomoc dla grecji, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz