Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Demonstracje we Francji. Historyczny dzień - blisko 4 miliony ludzi na ulicach

0
Podziel się:

Gdy minie czas żałoby i emocji, nasz kraj zwróci się ku przyszłości już z innej perspektywy.

Demonstracje we Francji. Historyczny dzień - blisko 4 miliony ludzi na ulicach
(PAP/EPA)
bFfwIOPp

Francuska prasa zgodnie ocenia, że miniona niedziela 11 stycznia, kiedy w demonstracjach przeciwko terroryzmowi w całej Francji uczestniczyło blisko 4 miliony ludzi, to _ historyczny dzień _, który _ klasa polityczna musi dobrze wykorzystać _.

_ To największa manifestacja od wyzwolenia (Francji spod okupacji hitlerowskiej)! Coś niesłychanego stało się na ulicach Francji _ - raduje się lewicowy dziennik _ Liberation _.

_ 11 stycznia pozostanie w naszej historii _ - podkreśla komunistyczna gazeta _ L'Humanite _.

bFfwIOPr

Konserwatywny _ Le Figaro _ pisze, że _ historyczny dzień 11 stycznia 2015 r. również będzie miał swoje miejsce w narodowej wyobraźni _, bo _ jak tu nie być poruszonym na widok wreszcie zjednoczonego narodu? _

_ Teraz to pozwoli nam pójść nieco dalej - zastanowić się _ - podkreśla regionalny _ Ouest-France _, największy pod względem nakładu i liczby czytelników dziennik we Francji.

Gazety _ Le Parisien _ i _ Aujourd'hui en France _, która jest krajową edycją _ Le Parisien _, zgodnie wskazują, że _ gdy minie czas żałoby i emocji, nasz kraj zwróci się ku przyszłości już z innej perspektywy _.

Prawicowy dziennik _ L'Opinion _ zwraca uwagę, że niedzielny marsz _ to nie jest komunikat poparcia (dla polityków) _; to _ komunikat skierowany do naszych przywódców, komunikat, który zobowiązuje _.

bFfwIOPx
Czytaj więcej w Money.pl
"Nie wiadomo, kto stoi za atakami we Francji" Prokurator generalny USA powiedział, że nie ma wiarygodnych informacji pozwalających stwierdzić, która z organizacji stoi za atakami we Francji.
Francuski prezydent złożył obietnicę Żydom Francois Hollande obiecał wzmocnienie ochrony szkół żydowskich i synagog w tym kraju po serii dżihadystycznych ataków dokonanych w ostatnich dniach
Zamachowców z Paryża szkoliła Al Kaida? Nowe informacje Jesteśmy obrońcami proroka - deklarował jeden ze sprawców masakry w redakcji _ Charlie Hebdo. _
bFfwIOPS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)