Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Deutsche Telekom na Węgrzech ma kłopoty. Rząd Orbana zrywa umowy

Deutsche Telekom na Węgrzech ma kłopoty. Rząd Orbana zrywa umowy

Fot. JOERG SARBACH/EAST NEWS
Węgierski rząd podjął decyzję o zerwaniu umów na dostawy internetu i usług telefonicznych z operatorem Magyar Telekom, należącym do niemieckiego koncernu telefonicznego Deutsche Telekom – informuje Bloomberg. Przyczyną zerwania umów nie były problemy techniczne ani finansowe, a jedna decyzja operatora.

Magyar Telekom jest największym operatorem telekomunikacyjnym na Węgrzech. Firma zakończyła sponsorowanie Akosa Kovacsa, popularnej węgierskiej gwiazdy muzyki pop, kiedy wokalista w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że kobiety powinny dążyć do wychowania dzieci, a nie walczyć o równe wynagrodzenia z mężczyznami.

W wywiadzie dla telewizji Echo wyemitowanym w niedzielę Kovacs stwierdził, że kobiety powinny mieć na celu "należeć do kogoś, rodzić dzieci i być matką".

Te słowa zadecydowały o zakończeniu współpracy Magyar Telekom z Kovacsem. Swoją decyzję operator uargumentował różnicami "nie do pogodzenia” z wartościami firmy, takimi jak równość płci w miejscu pracy.

W odpowiedzi na działania Magyar Telekom, rzecznik rządu Wiktora Orbána Zoltán Kovács poinformował, że wszystkie ministerstwa zostały zobowiązane do zerwania umów o świadczeniu usług z popularną firmą telekomunikacyjną.

- Najwyższym poziomem samorealizacji naszych córek powinno być obdarowanie nas wnukami – argumentował decyzję Laszlo Kover, przewodniczący węgierskiego parlamentu.

Firma odmówiła komentarza w sprawie działań węgierskiego rządu. Ceny akcji spółki na Węgrzech spadły o 3 proc.

Magyar Telekom należy do niemieckiego koncernu telefonicznego Deutsche Telekom, do której należy również sieć T-Mobile Polska.

Zobacz też: Kobiety po 50-tce wykluczone z rynku pracy

Czytaj także
Polecane galerie
Zenek11112
176.241.79.* 2016-02-02 06:49
brawo Rząd Węgierski
Eye
89.79.172.* 2016-01-22 20:44
Bravo!!!!! Zyski T-Mobile wyprowadza do siebie do Niemiec!!!
Zbig996
46.76.47.* 2015-12-27 11:30
@ Witold Wielki 83.25.210.* 2015-12-26 09:55 "Naprawdę uważacie swoje partnerki za zera, których miejsce jest w domu przy garach i do rodzenia dzieci."
Najpierw rzeczy najważniejsze. Węgry od dziesięcioleci mają problem z dzietnością. Węgierskie władze jasno określają w swojej decyzji, co jest najważniejsze dla Węgier. Jeśli w życiu kobiety na pierwszym miejscu będzie kariera, to nie będzie dzieci lub ich liczba będzie znikoma. Węgry znikną w ciągu kilku pokoleń, a ich miejsce zajmą imigranci, zapewne muzułmanie.
Zobacz więcej komentarzy (14)