Notowania

balice
01.10.2014 19:36

Funduszu Spójności. Miliony euro na połączenie Balic z centrum Krakowa

Chodzi o 10-kilometrowy odcinek linii kolejowej Kraków Główny-Mydlniki Balice.

Podziel się
Dodaj komentarz
(krakowairport.pl)

Komisja Europejska zatwierdziła inwestycję w wysokości ponad 45 milionów euro na modernizację połączenia kolejowego lotniska z centrum Krakowa. Chodzi o 10-kilometrowy odcinek linii kolejowej Kraków Główny-Mydlniki Balice.

Unijny komisarz ds. polityki regionalnej Johannes Hahn oświadczył, że modernizacja linii będzie miała _ pozytywny wpływ na gospodarczy rozwój regionu małopolskiego _.

Komisarz dodał, że dzięki unijnym funduszom lotnisko w Krakowie, które jest jednym z ośmiu polskich lotnisk należących do Transeuropejskiej Sieci Transportowej, będzie _ dostępniejsze dla mieszkańców i odwiedzających, a region stanie się jeszcze atrakcyjniejszy turystycznie i biznesowo _.

Projekt ma być zrealizowany do marca 2015 roku. Decyzja o jego współfinansowaniu odnosi się do perspektywy finansowej Unii na lata 2007-2013. Polsce w ramach polityki spójności przyznano wtedy około 67 miliardów euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Mocna ocena Rosjan: Chcą nas poniżyć i osłabić Aż 71 proc. respondentów uważa, że kary ze strony USA i Unii Europejskiej mają na celu poniżenie i osłabienie ich kraju - wynika z najnowszego sondażu.
Nowy szef NATO chwali Polskę. Przeczytaj za co Nieprzypadkowo - podkreślił - bowiem Polska, która dołączyła do Sojuszu 15 lat temu, objęła przywódczą rolę w tej organizacji.
Były kanclerz Niemiec apeluje o dialog z Rosją Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder opowiedział się podczas spotkania niemieckich i rosyjskich biznesmenów w Rostocku za kontynuowaniem dialogu z Rosją pomimo konfliktu o Ukrainę.
Tagi: balice, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz