Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel bronią
22.02.2015 10:47

Handel bronią. Niemcy nie przekażą Litwie transporterów opancerzonych

Litwa, która obawia się rosyjskiej agresji, poprosiła rząd Niemiec o dostarczenie jej transporterów opancerzonych Boxer. To obecnie jeden za najnowocześniejszych pojazdów tego typu na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Heldt/public domain)

Rząd w Berlinie odrzucił prośbę Litwy i nie zgodził się na przekazanie temu państwu nowoczesnych transporterów opancerzonych typu Boxer - podał w niedzielnym wydaniu dziennik _ Die Welt _, cytując rzecznika ministerstwa obrony Niemiec.

Rzecznik zapewnił, że Niemcy będą wspierać, w miarę swych możliwości, modernizację litewskiej armii.

_ - Nie przewidujemy jednak oddania Litwie transporterów opancerzonych znajdujących się na wyposażeniu Bundeswehry lub też odsprzedaży pojazdów, które mają być zamówione w najbliższych latach _ - powiedział rzecznik, uzasadniając odmowę _ potrzebami własnymi Bundeswehry _.

Litwa, która obawia się rosyjskiej agresji, zwłaszcza teraz, w kontekście konfliktu na Ukrainie, poprosiła rząd Niemiec o dostarczenie jej transporterów opancerzonych Boxer. To jeden za najnowocześniejszych pojazdów tego typu na świecie. Produkowany jest przez niemiecko-holenderskie konsorcjum ARTEC GmbH.

Litewska armia dysponuje obecnie 300 przestarzałymi transporterami amerykańskiej produkcji M113.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: handel bronią, litwa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz