Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Handel bronią. Niemcy nie przekażą Litwie transporterów opancerzonych

0
Podziel się:

Litwa, która obawia się rosyjskiej agresji, poprosiła rząd Niemiec o dostarczenie jej transporterów opancerzonych Boxer. To obecnie jeden za najnowocześniejszych pojazdów tego typu na świecie.

Handel bronią. Niemcy nie przekażą Litwie transporterów opancerzonych
(Heldt/public domain)
bEUSknWZ

Rząd w Berlinie odrzucił prośbę Litwy i nie zgodził się na przekazanie temu państwu nowoczesnych transporterów opancerzonych typu Boxer - podał w niedzielnym wydaniu dziennik _ Die Welt _, cytując rzecznika ministerstwa obrony Niemiec.

Rzecznik zapewnił, że Niemcy będą wspierać, w miarę swych możliwości, modernizację litewskiej armii.

_ - Nie przewidujemy jednak oddania Litwie transporterów opancerzonych znajdujących się na wyposażeniu Bundeswehry lub też odsprzedaży pojazdów, które mają być zamówione w najbliższych latach _ - powiedział rzecznik, uzasadniając odmowę _ potrzebami własnymi Bundeswehry _.

bEUSknXb

Litwa, która obawia się rosyjskiej agresji, zwłaszcza teraz, w kontekście konfliktu na Ukrainie, poprosiła rząd Niemiec o dostarczenie jej transporterów opancerzonych Boxer. To jeden za najnowocześniejszych pojazdów tego typu na świecie. Produkowany jest przez niemiecko-holenderskie konsorcjum ARTEC GmbH.

Litewska armia dysponuje obecnie 300 przestarzałymi transporterami amerykańskiej produkcji M113.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUSknXC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)