Notowania

handel w niedzielę
01.12.2014 22:22

Handel w niedzielę. Sklepy na Węgrzech będą nieczynne?

Wyjątkowo sprzedaż byłaby dozwolona w okresie przed Bożym Narodzeniem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Neilhooting/CC/Flickr)

Rządzący centroprawicowy Fidesz poparł zaproponowany przez swojego koalicjanta plan zakazu handlu w niedzielę w prawie wszystkich sklepach w kraju.

Szef frakcji parlamentarnej Fideszu Antal Rogan powiedział, że jego ugrupowanie popiera projekt ustawy wniesiony przez Chrześcijańsko-Demokratyczną Partię Ludową (KDNP), ponieważ chce zapobiec pracy w niedzielę.

Czynne tego dnia mogłyby być sklepy prowadzone przez małych przedsiębiorców. Wyjątkowo handel byłby dozwolony w niedziele w okresie przed Bożym Narodzeniem - pisze agencja Associated Press.

Rozwiązania te są postrzegane jako cios w duże, głównie zagraniczne sieci sklepów wielkopowierzchniowych. Minister gospodarki narodowej Mihaly Varga deklarował wcześniej, że sprzeciwia się pomysłowi, jako że co piąty Węgier robi zakupy w niedzielę. Według właścicieli supermarketów jeśli pomysł zostanie przyjęty, pracę straci 15-20 tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe zmartwienie Orbana. Poparcie w dół Poparcie dla skrajnie prawicowego Jobbiku i Węgierskiej Partii Liberalnej (LMP) wzrosło w listopadzie o jeden punkt procentowy w porównaniu z poprzednim miesiącem. Jobbik może liczyć na 12 procent poparcia, a liberałowie na 3 procent.
Policja przestrzega przed... flirtowaniem Oświadczenie to natychmiast ostro skrytykowali obrońcy praw kobiet.
Stopy procentowe na Węgrzech bez zmian Główna stopa procentowa wynosi wciąż 2,1 procent.
Tagi: handel w niedzielę, węgry, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz