Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Imigranci w Europie. Kryzys przybiera "bezprecedensowe rozmiary"

0
Podziel się:

Przedstawiciele Komisji Europejskiej będą dziś we francuskim Calais, gdzie koczuje kilka tysięcy uchodźców.

Imigranci w Europie. Kryzys przybiera "bezprecedensowe rozmiary"
(LOUISA GOULIAMAKI/AFP)

Przedstawiciele Komisji Europejskiej pojawią się w poniedziałek we francuskim Calais, gdzie koczuje kilka tysięcy uchodźców. Chcą oni przedostać się do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu lepszego życia. W związku z masowym napływem uchodźców do Europy Luksemburg kierujący pracami Unii zwołał na 14 września nadzwyczajne spotkanie ministrów spraw wewnętrznych.

Wiceprzewodniczący Komisji Frans Timmermans i komisarz do spraw migracji Dimitris Awramopulos zbadają sytuację przy wjeździe do kanału La Manche od strony francuskiej. Mają oni też zaplanowane kolejne wizyty w krajach dotkniętych kryzysem migracyjnym. - Wiceprzewodniczący Timmermans i komisarz Awramopulos w najbliższych dniach odwiedzą Grecję, Austrię i Niemcy - powiedział rzecznik Komisji Alexander Winterstein.

Przed wakacjami komisarz do spraw migracji był na Węgrzech i we Włoszech. W związku z masowym napływem uchodźców do Europy Luksemburg kierujący pracami Unii zwołał na 14 września nadzwyczajne spotkanie ministrów spraw wewnętrznych. Mają oni ocenić sytuację i zastanowić się nad dalszymi działaniami.

W komunikacie władze Luksemburga napisały, że kryzys dotyczący migrantów i uchodźców "ostatnio osiągnął bezprecedensowe rozmiary".

"Aby ocenić sytuację w terenie i podejmowane działania polityczne oraz by omówić nowe inicjatywy mające na celu opracowanie silniejszej europejskiej odpowiedzi, luksemburski minister ds. imigracji i polityki azylowej Jean Asselborn postanowił zorganizować nadzwyczajne posiedzenie Rady ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych" - czytamy w oświadczeniu.

W niedzielę o pilne zwołanie takiego spotkania zaapelowali ministrowie spraw wewnętrznych Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii.

Kraje UE zmagają się z falą imigrantów, która wywołała w Europie najostrzejszy kryzys migracyjny od II wojny światowej. Uciekinierzy - głównie z Afryki i Bliskiego Wchodu - napływają przez Morze Śródziemne, a ostatnio także przez Bałkany Zachodnie.

Według najnowszych danych, ogłoszonych w piątek przez Urząd Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców (UNHCR), ponad 300 tysięcy imigrantów i uchodźców przedostało się przez Morze Śródziemne od początku roku. Około 200 tys. dotarło do Grecji, a ok. 110 tys. do Włoch; ponad 2,5 tys. ludzi zginęło na morzu, próbując dotrzeć do Europy.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)