Notowania

9,2 mld euro będzie potrzebne na stabilizację gospodarczą Katalonii. Zapłaci Madryt

Po wyborach do parlamentu 21 grudnia, Katalonia będzie potrzebowała 92 mld euro z Madrytu - wynika z analizy firmy Moody's. Szacunki biorą pod uwagę m.in. deficyt regionu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP/EAST NEWS)
27 października 2017 r. parlament Katalonii przyjął rezolucję o ustanowieniu niezależnej Republiki Katalonii.

Po wyborach do parlamentu 21 grudnia Katalonia będzie potrzebowała 92 mld euro z Madrytu - wynika z analizy agencji Moody's. Szacunki biorą pod uwagę m.in. deficyt regionu.

Brak stabilności politycznej Kataloniii będzie sporo ten region kosztował. Podobnie zresztą jak ucieczki dużych firm, który to proces na masową skalę rozpoczął się po sławnym już referendum.

O tym, że firmy masowo uciekają z regionu, pisaliśmy na money.pl.Katalonia zmaga się także z exodusem banków.

Śląsk i Katalonia mają wspólny problem? Zapytaliśmy mieszkańców południowej Polski

W czwartek agencja Moody's oszacowała, że najbogatszy region Hiszpanii będzie potrzebował 92 mld euro z Madryty, by ustabilizować gospodarkę.

Pieniądze mogę trafić do Katalonii dopiero, kiedy region ustabilizuje się pod względem politycznym. Może to nastąpić już w grudniu, po wyborach.

Nie tylko firmy uciekają z Katalonii, mniej chętni do odwiedzania regionu są także turyści. Hiszpański Instytut Statystyczny w Madrycie podaje, że w październiku ilość noclegów spadła o 2,7 proc. w porównaniu do października 2016 r.

Tagi: katalonia, wiadomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-11-2017

dozniwoleniacorazbliżej[QUOTE] 9,2 mld euro będzie potrzebne na stabilizację gospodarczą Katalonii. Zapłaci Madryt [/QUOTE] 1) To w końcu jaka kwota jest potrzebna 9,2 mld … Czytaj całość

24-11-2017

a broker tradycyjnie zysk weźmieTo wszystko gra i koliduje.:))) Rząd weźmie kredyta na 9 mld na poczet dzieci wnuków i cacy.

Rozwiń komentarze (2)

Wybrane dla Ciebie