Notowania

Rosną pensje górników. Takiej podwyżki nie było od dekady

Stawki w KGHM wzrosną o ponad 6 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KGHM)
Wyższa pensja dla górników KGHM ma być wypłacana od marca.

Porozumienie między zarządem, a związkowcami zostało podpisane. Nowa pensja dla górników ma być wypłacana od marca.

Rekordowo wysoką podwyżkę wywalczyli górnicy z KGHM. Negocjacje central związkowych z przedstawicielami zarządu spółki trwały od 22 stycznia. W końcu się udało. Zarząd KGHM podpisał porozumienie płacowe – donosi "Gazeta Wyborcza".

Górnicy dostaną podwyżkę wysokości 6,1 proc. Zarząd rozpoczął negocjacje od 2,8 proc. Związkowcy podparli się jednak danymi GUS, z które mówią o 7,6-proc. wzroście wynagrodzeń. Jak dowodzili, minimalna podwyżka, jaka obowiązuje na mocy Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy zagwarantowana pracownikom KGHM, musi skutkować podniesieniem stawek zasadniczych o 6,1 proc – czytamy w gazecie.

KGHM zainwestuje w Polsce 10 mld zł

Zarząd przystał na postulaty górników. To największy od 10 lat wzrost płac w KGHM. Jednak nie jedyny sukces związkowców. Jak podkreśla dziennik, ważnym elementem jest zrównanie od 1 kwietnia pensji operatora samojezdnych maszyn górniczych z operatorem maszyn przodkowych.

Jak informował wcześniej prezes KGHM Polska Miedź S.A., Radosław Domagalski-Łabędzki, przeciętne miesięczne wynagrodzenie w KGHM wynosi od około 8 tys. zł w hutach do 10 tys. zł w kopalniach.

Tagi: górnictwo, kghm, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-02-2018

Jan 235Tona węgla loko port (Rotterdam), to 40 do 50 USD zależnie od gatunku, czyli ok 180 zł. Ja płacę 1000 zł. Czy nie lepiej te kopalnie zaorać i węgiel … Czytaj całość

19-02-2018

ZK590Niedługo tak jak w kopalniach węgla kamiennego niedługo i w KGHM braknie im gotówki ze sprzedaży narodowych kopalin do podziału pomiędzy siebie.

19-02-2018

MarkoTakie zarobki jakie podają to mam chyba kwartalnie

Rozwiń komentarze (29)

Wybrane dla Ciebie