Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koniec kryzysu na Cyprze? Państwo znosi...

0
Podziel się:

Na Cyprze zniesiono wszelkie ograniczenia zagranicznych transakcji bankowych dla biznesu, wprowadzone prawie dwa lata temu.

Koniec kryzysu na Cyprze? Państwo znosi...
(Leonid Mamchenkov/CC BY 2.0/Flickr)

Na Cyprze zniesiono wszelkie ograniczenia zagranicznych transakcji bankowych dla biznesu, wprowadzone prawie dwa lata temu, gdy kraj był zmuszony skorzystać z międzynarodowej pomocy finansowej.
Resort finansów poinformował, że zniesiony został wymóg uzyskiwania przez firmy zgody na transakcje zagraniczne przekraczające 2 miliony euro.

Cypr wprowadził restrykcje dotyczące przepływów kapitałowych w marcu 2013 roku, by zapobiec ucieczce kapitału w sytuacji, gdy kraj znalazł się na krawędzi bankructwa.

Złagodzono też restrykcje kapitałowe dotyczące osób prywatnych. Sumę, którą osobie prywatnej wolno przetransferować za granicę, podniesiono do 20 tys. z 10 tys. euro miesięcznie. W przypadku cudzoziemców odwiedzających Cypr limit ten podniesiono do 10 tys. z 6 tys. euro podczas każdej wizyty.

Na początku grudnia szefowa cypryjskiego banku centralnego Chrystalla Georghadji mówiła, że oczekuje, iż wszelkie ograniczenia kapitałowe zostaną zniesione wkrótce i że po czterech latach recesji gospodarka Cypru wzrośnie w 2015 roku o 0,5 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjskie udziały Azotów są już na Cyprze Firma należąca do rosyjskiego biznesmana przekazała akcje do swojej spółki zależnej - Rainbee Holding, która wcześniej nie miała, ani pośrednio ani bezpośrednio, żadnej akcji Azotów.
Cypr nie chce Turcji w Unii. Blokują rozmowy Jak poinformował rzecznik cypryjskiego rządu Nikos Christodulides, decyzję taką podjął prezydent Cypru Nikos Anastasiadis.
Cypr jest strategicznym partnerem... USA Chodzi między innymi o walkę z terroryzmem i w starania o likwidację syryjskiego arsenału broni chemicznej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)