Notowania

imigranci
17.09.2015 10:46

Kryzys migracyjny. Europosłowie za przyjęciem przez Unię 120 tysięcy uchodźców!

Zgodnie z oczekiwaniami Parlament Europejski poparł w głosowaniu plan Komisji przedstawiony w ubiegłym tygodniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Parlament Europejski)

Europosłowie zagłosowali za przyjęciem przez Unię Europejską 120.tysięcy uchodźców. Zgodnie z oczekiwaniami Parlament Europejski poparł w głosowaniu plan Komisji przedstawiony w ubiegłym tygodniu.
Europarlament nie ma kompetencji decyzyjnych w tej sprawie i deputowani muszą tylko przyjąć opinię, ale to głosowanie odbierane jest jako presja na unijne kraje, by szybko porozumiały się w sprawie przyjęcia imigrantów.

W obliczu fali uchodźców UE nie sprostała dotąd własnym wartościom i zasadzie poszanowania praw człowieka, lecz pozwoliła, by jej polityka stała się zakładnikiem Węgier, które działają według nienawistnej ideologii rodem z lat 30. - komentuje "Washington Post".
Premier Węgier już wcześniej zadeklarował, że będzie głosował na forum unijnym przeciwko obowiązkowym kwotom przyjmowania uchodźców, ale w razie przegranej podporządkuje się wspólnej decyzji.

- Gdy nabierze to mocy obowiązującej, nie będziemy mogli pod względem prawnym nic zrobić. W przeciwnym razie Węgry przegrałyby przed sądem. To instytucjonalna pułapka" - zaznaczył.

Zdaniem waszyngtońskiej gazety kanclerz Austrii Werner Faymann słusznie porównał niedawno postawę Orbana do europejskich faszystów "podczas najmroczniejszego okresu w historii naszego kontynentu". "Dzielenie praw człowieka według religii jest nie do przyjęcia" - podkreślał.

Tymczasem fakt, że Węgry blokują jeden z głównych szlaków migrantów do Europy, sprawia, że "doktryna Orbana staje się de facto polityką całej Europy", a na to nie może być zgody - zaznacza "WP".

Zdaniem gazety ze strony UE potrzebne mogą być bardziej zdecydowane działania niż dotychczasowe apele o solidarność, by "powstrzymać Orbana od narzucania jego ideologii nietolerancji". Dziennik przypomina, że przedstawiciele władz Austrii i Niemiec sugerowały odcięcie niewspółpracujących krajów od unijnych funduszy; możliwe jest także pozbawienie ich prawa głosu.

Niezależnie od przyjętej metody "jedno jest pewne: Unia Europejska musi jednoznacznie odrzucić odrażającą politykę Orbana" - konkluduje "Washington Post".

Tagi: imigranci, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz