Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Grecji. Merkel zwołuje kryzysowe spotkanie

0
Podziel się:

Kanclerz Niemiec zwołała na poniedziałek spotkanie szefów partii politycznych reprezentowanych w niemieckim parlamencie.

Kryzys w Grecji. Merkel zwołuje kryzysowe spotkanie
(PAP/EPA)
bEJLMBkl

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zwołała na poniedziałek spotkanie szefów partii politycznych reprezentowanych w niemieckim parlamencie - Bundestagu. Spotkanie w urzędzie kanclerskim w Berlinie ma być poświęcone sytuacji kryzysowej w Grecji.

W naradzie mają też uczestniczyć szefowie klubów parlamentarnych. Jak pisze agencja dpa, zaplanowane na południe spotkanie ma mieć charakter informacyjny i nie należy spodziewać się żadnych decyzji.

Merkel, która jest kanclerzem i równocześnie przewodniczącą CDU, zaprosiła przedstawicieli partii koalicyjnych - CSU i SPD oraz partii opozycyjnych - Lewicy i Zielonych.

bEJLMBkn

Na nadzwyczajnym posiedzeniu spotka się po południu ponadto klub parlamentarny rządzących partii chadeckich CDU/CSU. W szeregach chrześcijańskich demokratów od dłuższego czasu narastał sprzeciw wobec pomocy finansowej dla Grecji.

Czytaj więcej w Money.pl
"Merkel posiada klucz do zażegnania kryzysu" Minister finansów Grecji zasugerował, że Ateny mogą zmienić swój negatywny stosunek do propozycji wierzycieli, ale piłka jest po stronie Unii.
Termin decyzji ws. Grecji zależy od wierzycieli - Ministrowie finansów bądź też szefowie państw i rządów mogą podjąć decyzję tylko wtedy, gdy trzy instytucje udzielą końcowej rekomendacji - podkreśliła Angela Merkel.
Iskrzy na linii Paryż-Berlin. Spór o Grecję Istnieją różnice zdań między Berlinem a Paryżem w sprawie porozumienia z Grecją - podały w środę agencje.
bEJLMBkO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)