Notowania

kryzys strefy euro
25.08.2011 16:12

Lewandowski: Sześciopak sposobem na kryzys, spieszmy się

Priorytetem polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej powinno być jak najszybsze wdrożenie ustaw antykryzysowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Priorytetem polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej powinno być jak najszybsze wdrożenie w życie ustaw antykryzysowych dotyczących Unii Europejskiej, tzw. sześciopaku - powiedział *komisarz UE do spraw budżetu Janusz Lewandowski. * **

_ - Polska prezydencja powinna w tej chwili zdecydowanie przyspieszyć prace nad wszystkimi antykryzysowymi mechanizmami, które mają charakter wspólnotowy i dotyczą 27 krajów, a nie tylko strefy euro, będących tzw. sześciopakiem _ - powiedział w Gdyni unijny komisarz.

Chodzi o pakiet pięciu rozporządzeń i jednej dyrektywy (dlatego potocznie zwie się on sześciopakiem), którego celem jest przede wszystkim wzmocnienie unijnego Paktu Stabilności i Wzrostu trzymającego w ryzach finanse publiczne krajów UE. Jego wdrożenie ma uchronić UE przed kolejnymi kryzysami.

jepoirrier/CC/Flickr
Czytaj więcej o unijnym _ sześciopaku _.
Zdaniem Lewandowskiego przyjęcie tych rozwiązań będzie _ bezpiecznikiem _, który _ utrudni rozdwojenie Europy na strefę euro i strefę nie euro _. _ - To jest w interesie Polski i innych państw nie posiadających europejskiej waluty _ - zaznaczył.

Lewandowski podkreślił, że jest w tej sprawie optymistą. Liczy, że antykryzysowe propozycje zostaną uchwalone we wrześniu lub październiku.

_ - Należy dawać odpór wszystkim egoistycznym, protekcyjnym tendencjom, które rodzą kryzys. Dla Polski niezwykle ważny jest wolny rynek, na którym lokujemy nasz eksport. Czasami również dlatego, że w kryzysie na wolnym rynku wybiera się tańsze produkty. Niemcy w kryzysie roku 2009 wybierali tańsze produkty z Polski z korzyścią dla polskiego eksportu _ - dodał Lewandowski.

więcej o kryzysie w unii europejskiej Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t93275.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/najbogatsi;francuzi;apeluja;opodatkujcie;nas,231,0,895719.html) Najbogatsi proszą: Opodatkujcie nas! Część najbogatszych Francuzów chce w ten sposób przyczynić się do rozwiązania finansowych problemów kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t90568.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zapatero;chce;zmian;hiszpania;bardziej;wiarygodna,190,0,895678.html) Potencjalny bankrut nałoży kaganiec na długu Premier Zapatero zaproponował, by idąc za przykładem innych krajów UE, Hiszpania wprowadziła regułę gwarantującą stabilność budżetu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t95577.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;w;portugalii;sa;juz;efekty;ostrych;ciec,75,0,895563.html) W kryzysie zwiększyli pomoc o 1750 proc. Do końca lipca deficyt budżetowy w Portugalii zmniejszył się o 25 procent w porównaniu do pierwszego półrocza 2010 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t124878.jpg ) ] (http://dom.money.pl/wiadomosci/rynki-zagraniczne/artykul/hiszpania;obniza;podatek;od;sprzedazy;domow,151,0,895127.html) Ta decyzja ma sprawić, że boom powróci Madryt zamierza walczyć z poważną zapaścią na rynku budowlanym. Bronią będą cięcia podatków.
Tagi: kryzys strefy euro, sześciopak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz