Notowania

francja
01.12.2014 07:45

Marine Le Pen nadal na czele skrajnej prawicy we Francji

Kontrowersyjna polityk została ponownie wybrana na przewodniczącą Frontu Narodowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Foto-AG Gymnasium Melle/Wikimedia/CC Attribution-Share Alike 3.0 Unported)

We władzach partii zasiada także jeszcze jedna przedstawicielka klanu Le Pen.

Kandydatka na fotel lidera partii była tylko jedna, jak więc podkreślają komentatorzy, nic dziwnego, że zdobyła 100 procent głosów. Na tym samym zjeździe do komitetu centralnego partii, z największą liczbą głosów dostała się bratanica szefowej Frontu Narodowego.

Marion Marechal-Le Pen ma zaledwie 25 lat i jest wnuczką założyciela partii, Jean Marie Le Pena. Komentatorzy twierdzą, że takie wyniki to potwierdzenie poparcia dla dotychczasowej polityki liderów partii - walki z Unią Europejską, nielegalną imigracją i chęci wyjścia przez Francję ze strefy euro. Marie Le Pen zapowiada też, że w przypadku przejęcia władzy we Francji doprowadzi do wyjścia tego kraju ze struktur NATO i nawiąże bliższą współpracę z Rosją Władimira Putina.

Czytaj więcej w Money.pl
Le Pen krytykuje rząd. Chodzi o mistrala Le Pen jest ostrą przeciwniczką polityki Zachodu wobec Rosji podczas konfliktu na Ukrainie
Więzienie za kradzież lub napaść? Już nie Szefowa skrajnie prawicowego Frontu Narodowego, Marine Le Pen, nazwała reformę dowodem na moralne rozluźnienie rządu.
Korwin-Mikke razem z Le Pen w Brukseli? Szefowa francuskiego Frontu Narodowego negocjowała stworzenie frakcji w Parlamencie Europejskim. Efekty?
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz