Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.03.2017 19:31

Mieszkanie w Grecji. Coraz więcej cudzoziemców chce kupić tam lokum

Największy wzrost zainteresowania na nabycie mieszkania lub domu w Grecji zanotowano wśród Chińczyków - o ponad 200 procent. W dalszej kolejności wśród Turków, Niemców i obywateli Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixabay/domena publiczna)

Coraz więcej cudzoziemców chce kupić mieszkanie w Grecji. W styczniu i w lutym zainteresowanie obcokrajowców nieruchomościami w tym kraju wzrosło o ponad 125 proc. w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku. Chodzi o zagranicznych użytkowników, którzy szukali ofert w internecie.

Największy wzrost zainteresowania na nabycie mieszkania lub domu w Grecji zanotowano wśród Chińczyków - o ponad 200 procent. W dalszej kolejności wśród Turków, Niemców i obywateli Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wysoki popyt na nieruchomości w dalszym ciągu utrzymuje się wśród Anglików, Amerykanów, Kanadyjczyków, Australijczyków i mieszkańców krajów bałkańskich.

Nowi nabywcy szukają głównie obiektów w południowych rejonach Attyki, w Salonikach, na północy Grecji i na Krecie. Specjaliści twierdzą, że na tak duży wzrost zainteresowania ma wpływ nie tylko znaczny spadek cen nieruchomości w latach kryzysu w Grecji, ale także program "złota wiza". Pozwala on na pięcioletni pobyt obywatelom spoza państw unijnych, którzy zainwestują w lokal w Grecji ponad 250 tys. euro. Wiza ta może ulec przedłużeniu.

Zdaniem ekspertów wiosną i latem popyt ten będzie jeszcze większy. Dane pochodzą z badania, które przeprowadziła strona Spitogatos.gr

Tagi: wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2017

pracownikMorawiecki, zaapeluj do mundurowych a nie do tych co pracują po 40 lat

13-03-2017

tdtyikto co zrobily szkopskie EEyny lewackie z tym pieknym krajem jest tragiczne!!!!! mam nadzieje ze ta lewacka zaraza za to bedzie wisiec

13-03-2017

casaKupuja bo wkrotce to bedzie typowa kolonia niemiecka.

Rozwiń komentarze (4)