Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Morawiecki: do Polski mogą wrócić setki tysięcy osób

7
Podziel się:

Nawet setki tysięcy Polaków mogą wrócić w ciągu następnych 5-10 lat do Polski, gdy Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - ocenił w czwartek w rozmowie z BBC Radio 4 wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: do Polski mogą wrócić setki tysięcy osób
(Est News/LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS)
bFgqdoXp

Przebywający z jednodniową wizytą w Londynie Morawiecki powiedział podczas audycji "Today", że jednym z czynników zachęcających do powrotu do kraju może być strach związany z przestępstwami na tle nienawiści narodowościowej. - Tak, to może być coś, o czym niektórzy ludzie będą myśleli w tym (powrotów) kontekście - przyznał.

Komentując zabójstwo polskiego obywatela w Harlow na południowym wschodzie Anglii podkreślił, że to "bardzo smutne wydarzenie" i liczy na to, że "nigdy więcej do tego nie dojdzie". - Ten incydent może stanowić znak zapytania (dotyczący przyszłości w Wielkiej Brytanii) w głowach wielu polskich rodzin w Wielkiej Brytanii - dodał.

Wicepremier przekonywał również, że "Polska jest bardzo dobrym miejscem na inwestycje, o czym już wiele brytyjskich firm się przekonało". Jak podkreślił, polski rząd rozmawia z inwestorami m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, bazując na doświadczeniach firm, które "przekonały się, że mamy wiele argumentów: wysoce wykwalifikowanych pracowników, wysoki poziom bezpieczeństwa".

bFgqdoXr

Minister przypomniał, że Polska jako jedyny kraj w Unii Europejskiej nie popadła w recesję, notując 25 lat nieprzerwanego rozwoju gospodarczego. - To największa gospodarka Europy Środkowo-Wschodniej - dobre miejsce na inwestycje - mówił.

W trakcie czwartkowej wizyty w Londynie Morawiecki spotkał się m.in. z ministrem ds. handlu międzynarodowego Liamem Foxem i przedstawicielami inwestorów zainteresowanych rozwijaniem swoich operacji w Polsce.

Z Londynu Jakub Krupa

bFgqdoXS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
emigrant
5 lata temu
Ma pan rację, panie Morawiecki. Wrócę do kraju. Na emeryturę.
Kon
5 lata temu
@moderator: Zbyt dużo dostałem za post w sprawie worków i urn... Dlatego usunęliście, no bo przecież sama inteligencja wśród anglosasów i celto - germanów jest co morduje Polaków, prawda? Boli wydawcę z Niemiec, że lepiej wychowani są Polacy w Polsce niż łebki Anglicy i inne pokurcze z Zachodzu?
darek411
5 lata temu
A jest w Polsce tyle zmywaków?
bFgqdoXT
Po co ?!!
5 lata temu
Mogą, tylko nie chcą !! Bo i po co ?
roman
5 lata temu
to wlasnie Polska ilu pracownikow musi pracowac za psi grosz by tacy zlodzieje i poltycy mogli sie nachapac