Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nielegalna imigracja do Wielkiej Brytanii. Nowa trasa przerzutu przez Kanał La Manche

0
Podziel się:

Kontrolę nad obozem i przemytem imigrantów sprawuje mafia, złożona z pochodzących z Iraku i Syrii przestępców.

Nielegalna imigracja do Wielkiej Brytanii. Nowa trasa przerzutu przez Kanał La Manche
(PAP/EPA/ZOLTAN BALOGH)
bFgqyjrF

Brytyjskie media informują o nowej trasie przepraw nielegalnych imigrantów z Francji do Anglii. Z dużo mniejszym rozgłosem niż w Calais, przerzut prowadzony jest przez port w pobliskiej Dunkierce, znanej z historycznej ewakuacji brytyjskiego korpusu ekspedycyjnego w czerwcu 1940 roku.

Aktualizacja 20:33

Port w Dunkierce jest mniej ruchliwy niż w Calais i o wiele mniejsze jest też tamtejsze obozowisko imigrantów. Przebywa w nim zaledwie około 80 osób, ale jego rezydenci stale się zmieniają.

bFgqyjrH

Jak donosiły wczoraj i dziś brytyjskie media, jest to etap dobrze zorganizowanej trasy przerzutu do Anglii. Lokalny mer, Franck Dhersin powiedział brytyjskim reporterom, że kontrolę nad obozem i przemytem imigrantów sprawuje mafia, złożona z pochodzących z Iraku i Syrii przestępców.

Jak mówił mer, legitymują się oni brytyjskimi paszportami. Mafia wymusza posłuch brutalnymi metodami. Miejscowa policja odnotowała już szereg napaści z nożami i postrzeleń.

Skonfiskowano też 30 samochodów osobowych z brytyjską rejestracją, w tym drogich BMW i jaguarów. Służyły one przypuszczalnie do przerzutu nielegalnych imigrantów, płacących za taką podróż do Dover po 1500 euro.

Brytyjski europoseł Mike Hookem, który chciał zbadać sprawę i udał się wczoraj do obozowiska imigrantów w Dunkierce, został stamtąd przepędzony przez gangsterów z rewolwerami.

bFgqyjrN

Tymczasem, jak podało Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Rzymie, liczba imigrantów przybyłych od początku tego roku na włoskie wybrzeża przekroczyła 100 tysięcy. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia przypłynęło około 5 tysięcy uciekinierów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

W porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku liczba imigrantów nieznacznie się zwiększyła. Podczas gdy od 1 stycznia do 12 sierpnia zeszłego roku przypłynęło ich ponad 98 tysięcy, w tym roku liczba ta przekroczyła już 102 tysiące.

Według danych MSW Włoch blisko jedną trzecią wszystkich imigrantów stanowią Erytrejczycy. Drugą pod względem liczebności grupą narodowościową są Nigeryjczycy, następnie Somalijczycy, obywatele Sudanu i Syrii.

Najwięcej imigrantów, prawie 70 tysięcy, dotarło na Sycylię, a jedna piąta - do Kalabrii.

bFgqyjrO

Niemal wszyscy imigranci wypłynęli łodziami i kutrami z Libii, gdzie kwitnie proceder przemytu ludzi do Europy.

Tysiące imigrantów przybyłych na wybrzeża Włoch traktują ten kraj jedynie jako tranzytowy, gdyż chcą przedostać się dalej na północ, głównie do Francji, Niemiec i Szwecji.

bFgqyjsi
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)