Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nielegalni imigranci w Europie. Ich liczba w Grecji zwiększyła się sześciokrotnie

0
Podziel się:

Codziennie do tego kraju przybywa 600 uchodźców.

Nielegalni imigranci w Europie. Ich liczba w Grecji zwiększyła się sześciokrotnie
(MPD01605/CC BY-SA 2.0/Flickr)
bELgSwqd

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy bieżącego roku do Grecji dotarło drogą morską ponad 42 tys. nielegalnych imigrantów czyli sześciokrotnie więcej niż w tym samym okresie 2014 roku - poinformował w piątek Urząd Wysokiego Komisarza ONZ do Spraw Uchodźców (UNHCR).

- Liczby wzrosły dramatycznie, szczególnie w Grecji, gdzie widzimy przybywanie średnio 600 ludzi dziennie. Spodziewamy się, że tempo to co najmniej się utrzyma, a nawet wzrośnie - powiedziała dziennikarzom w Genewie rzeczniczka UNHCR Melissa Fleming.

Jaka zaznaczyła, pochodzący przede wszystkim z Syrii, a także z Iraku, Afganistanu, Somalii i Erytrei uchodźcy przedostają się z Turcji na położone blisko jej wybrzeża greckie wyspy na Morzu Egejskim. "Trzy ośrodki przyjęć na Lesbos, Chios i Samos są całkowicie przepełnione, wielu uchodźców - w tym rodziny z dziećmi - muszą spać pod gołym niebem i brak tam żywności jak też wody pitnej" - powiedziała Fleming. Wezwała jednocześnie Unię Europejską do silniejszego wsparcia Grecji w tej kwestii.

bELgSwqf

Według UNHCR, od stycznia do końca maja br. przez Morze Śródziemne dotarło do Europy blisko 90 tys. nielegalnych imigrantów - w tym 46,5 tys. do Włoch, 42 tys. do Grecji, 920 do Hiszpanii i 91 na Maltę. Ponadto 1850 osób w trakcie przeprawy utonęło lub zaginęło.

Czytaj więcej w Money.pl

bELgSwqG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)