Notowania

Auta ze starym silnikiem diesla nie wjadą do niemieckich miast

Rzeczniczka Związku Niemieckich Miast i Gmin potwierdziła, że planowane jest wprowadzenie dodatkowej, niebieskiej nalepki EURO 6, która będzie potwierdzała, iż dany pojazd spełnia wysokie normy emisji tlenku azotu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(VW)

Związek Niemieckich Miast i Gmin żąda całkowitego zakazu wjazdu do centrów miast dla samochodów z silnikami diesla, które nie spełniają wymogów norm zanieczyszczeń Euro 6. Związek wspierany przez niemieckie organizacje ekologiczne chce wprowadzenia obowiązku umieszczania na każdym samochodzie niebieskiej plakietki o emisji tlenku azotu.

Rzeczniczka Związku Niemieckich Miast i Gmin potwierdziła, że planowane jest wprowadzenie dodatkowej, niebieskiej nalepki EURO 6, która będzie potwierdzała, iż dany pojazd spełnia wysokie normy emisji tlenku azotu. Bez takiej nalepki samochody nie będzie wpuszczane do centrów wszystkich niemieckich miast. Rzeczniczka powiedziała, że jeszcze nie ma konkretnych rozwiązań, ale niebieska plakietka będzie obowiązywała także zagranicznych kierowców, w tym z Polski.

Niemieckie miasta od lat walczą ze smogiem. Dużymi "trucicielami" są samochody z silnikami wysokoprężnymi, szczególnie te starej generacji. Obecnie w Berlinie, Monachium i Hamburgu obowiązują przepisy zakazujące samochodom z dużą emisją trujących spalin wjazdu w tak zwane strefy ekologiczne

Tagi: euro 6, wiadomości, gospodarka, unia, prawo, wiadmości, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-04-2017

SzofeRZakazane w Niemczech wjedzie do Polski.

05-04-2017

yetiw Polsce za takie manewry rząd by wylądował na bruku , w niemczech to norma ,tylko oni mają problem z postrzeganiem rzeczywistości - dla nich ślimak … Czytaj całość

05-04-2017

polemika-niedługo nie będzie niemieckich miast- tylko pastwiska dla wielbłądów. i dlatego dbają o środowisko ale czego się nie robi dla zwierząt.

Rozwiń komentarze (29)