Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opłaty za niemieckie autostrady. Minister transportu broni pomysłu

Bruksela nie może decydować w tej sprawie za nas - mówi Alexander Dobrindt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Harald Bischoff/wikimedia (CC BY-SA 3.0))
Alexander Dobrindt, minister transportu Niemiec.</br>

W opublikowanym w czwartek wywiadzie Alexander Dobrindt, niemiecki minister transportu poinformował, że planowane wprowadzenie opłat za korzystanie z autostrad przez samochody osobowe opóźni się wskutek zapowiedzianych działań prawnych Komisji Europejskiej wobec Niemiec.

- Otwarciem postępowania w sprawie naruszenia traktatów unijnych Komisja Europejska zahamuje wprowadzenie opłat od infrastruktury. Zachowujemy się praworządnie i poczekamy na rozstrzygnięcie sądowe - powiedział dziennikowi "Bild" minister Alexander Dobrindt z bawarskiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU).

Jak zaznaczył, w ten sposób niemożliwe stało się wprowadzenie opłat autostradowych w ciągu 2016 roku. Spodziewane postępowanie przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej i związany z tym brak pewności prawnej blokują rozpisanie przetargu na usługi pobierania opłat.

- Rząd federalny jednoznacznie udowodnił, że przepisy o opłatach autostradowych są zgodne z prawem unijnym. Nikt nie będzie dyskryminowany, opłaty od infrastruktury będą pobierane od wszystkich posiadaczy samochodów. To, co robimy w dziedzinie opodatkowania ruchu drogowego należy do wyłącznej suwerenności państwa, Bruksela nie ma tu żadnych kompetencji - podkreślił Dobrindt. Zadeklarował jednocześnie swój "brak zrozumienia" dla działań Komisji Europejskiej w sprawie opłat autostradowych.

Niemiecki parlament przyjął niedawno przepisy wprowadzające opłaty za autostrady. Problem w tym, że dotkną one tylko kierowców z zagranicy. Opłaty mają zacząć obowiązywać w przyszłym roku.

Zobacz też: Korki na autostradach również tego lata. Prezes firmy Kapsch tłumaczy dlaczego

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/37/m353317.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/oplaty-za-niemieckie-autostrady-pod-ostrzalem,42,0,1830698.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kiedy zapłacimy za niemieckie autostrady?
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/80/m340816.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/negocjacje-z-grecja-wiekszosc-niemcow-za,185,0,1828025.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Grexit im nie straszny. Pierwszy taki sondaż
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/44/m241708.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/allianz-sie-kurczy-zapowiada-zwolnienia,201,0,1825225.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ubezpieczeniowy gigant będzie zwalniał
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/133/m355973.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szczyt-g7-bez-putina-merkel-ostro-powrot,37,0,1822757.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Szczyt G7 bez Putina. Merkel ostro: "Powrót Rosji do gremium nie jest możliwy"
Tagi: płatne autostrady w niemczech, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz