Notowania

sigmar gabriel
18.09.2015 09:26

Ostre słowa niemieckiego polityka. "Niemcy pomagają, ale kto pomoże Niemcom?"

Wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel powiedział, że kraje UE, które nie podzielają wartości wyznawanych przez Niemcy, nie mogą liczyć na niemiecką pomoc finansową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SPD in Niedersachsen /wikimedia/CC BY 2.0)

Wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel, nawiązując do sporu o stosunek do uchodźców, powiedział w wywiadzie dla piątkowego wydania dziennika "Bild", że kraje UE, które nie podzielają wartości wyznawanych przez Niemcy, nie mogą liczyć na niemiecką pomoc finansową.

- Niemcy pomagają, ale kto pomoże Niemcom? - powiedział Gabriel, powtarzając niemal dosłownie zdanie z przesłania wideo opublikowanego w czwartek na stronie internetowej SPD.

- Otwieramy sale gimnastyczne i koszary, zbieramy ubrania i przyjmujemy uchodźców do swoich rodzin. Inne kraje natomiast rozkładają drut kolczasty na granicach i zamykają bramy - powiedział Gabriel "Bildowi".

Minister gospodarki, który jest równocześnie szefem SPD, podkreślił, że Europa jest "wspólnotą wartości opierającą się także na empatii i solidarności". - Kto nie podziela naszych wartości, ten nie może też liczyć na to, że będzie stale dostawał nasze pieniądze - ostrzegł niemiecki socjaldemokrata.

Jego zdaniem Unia Europejska znalazła się w niebezpieczeństwie. - Zagrożenie jest większe niż w czasie światowego kryzysu finansowego i kryzysu w Grecji - uważa wicekanclerz.

Kanclerz Angela Merkel powiedziała kilka dni temu, że wspólne stanowisko w sprawie pomocy dla uchodźców należy wypracować na drodze negocjacji, a nie przymusu.

Tagi: sigmar gabriel, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz