Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

12 mln podrobionych euro na dnie zbiornika retencyjnego

3
Podziel się:

Nie wszystkie banknoty były całkiem gotowe. Część nie była dokończona, nie miała wszystkich oznakowań i hologramów, niektóre nie były rozcięte. Te, które były gotowe, były jednak bardzo wysokiej jakości.

12 mln podrobionych euro na dnie zbiornika retencyjnego
(Shutterstock/Lisa S.)

Prawie 12 mln podrobionych euro w banknotach o nominale 500 znaleziono we wtorek podczas akcji prokuratury i policji na dnie zbiornika retencyjnego w rejonie Płowdiwu w środkowej Bułgarii.

Na konferencji prasowej w Płowdiwie prokurator generalny Sotir Cacarow poinformował, że pieniądze są częścią większej sumy, która miała być sprzedana i rozprowadzona w Europie Zachodniej. Służby specjalne śledziły fałszerzy i w domu jednego z trzech zatrzymanych członków gangu odkryto i skonfiskowano jeszcze dwa miliony. Według policji sfałszowane pieniądze sprzedaje się za ok. 20-30 proc. ich nominału.

Prokurator naczelny wyjaśnił, że nie wszystkie banknoty były całkiem gotowe. Część nie była dokończona, nie miała wszystkich oznakowań i hologramów, niektóre nie były rozcięte. Te, które były gotowe, były jednak bardzo wysokiej jakości - dodał.

Podrobione pieniądze ze zbiornika Meczka wydobyła policyjna ekipa płetwonurków.

Nie ma jednak informacji o drukarni, w której wyprodukowano banknoty.

Na początku października również w Płowdiwie rozbito gang fałszerzy i skonfiskowano ponad 3 mln podrobionych euro. Były one jednak w banknotach po 50 i 100 euro.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
aq
6 lat temu
W Bułgarii były bardzo duże wpływy tureckie. Może Erdogan macza w tym procederze swoje pazerne na władzę paluchy.
Inflacja rosn...
6 lat temu
Chinczycy juz dawno klepia na tony bilony z euro.
m-53
6 lat temu
Próbowałem we Francji zapłacić banknotem 500 euro. Nikt go nie chciał przyjąć i w końcu musiałem poleźć do banku i go rozmienić. Sądzę, że taki nominał trudno upłynnić. Chyba, że służy do zakupu lewego paliwa, gorzały, prochów.