Notowania

handel
13-09-2018 (16:41)

Inny skład w Polsce, inny w Niemczech? Parlament Europejski walczy z podwójnymi standardami

Parlament Europejski chce skończyć z "podwójnymi standardami" produktów w różnych krajach UE. Posłowie chcą, by sprzedawanie tych samych produktów o różnych składach było możliwe tylko w szczególnych przypadkach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Parlament Europejski/Flickr)
Europarlament chce skuteczniejszej walki z "podwójnymi standardami" producentów

- Firmy nie powinny zmieniać składów produktów dla poszczególnych krajów, jeżeli zachowują tę samą markę i podobne opakowania - to jedno z zaleceń, które przegłosował europarlament. W niewiążącej rezolucji są jednak i i inne zalecenia oraz propozycje. Parlament chce na przykład lepszej i ściślejszej współpracy transgranicznej oraz wymiany danych na temat produktów o "podwójnych standardach" i nieuczciwych praktyk między krajowymi instytucjami, stowarzyszeniami konsumentów oraz Komisją Europejską - podaje PAP.

*Tańszy prąd i gaz dzięki innowacjom. Zobacz wideo: *

Europosłowie zagłosowali też za wprowadzeniem wspólnej metodologii testowania produktów. Dane z testów miałyby trafiać do bazy danych o produktach, sprzedawanych w Unii. To ma pomóc wychwycić produkty o "podwójnych standardach". Posłowie chcą by baza powstała i została przeanalizowana "nie później niż do końca 2018 roku”.
Czytaj też: Po naszych publikacjach producent Doritos zmienia skład
- Podwójne normy jakości produktów sprzedawanych pod tą samą marką są dyskryminujące i nie spełniają oczekiwań konsumentów - to jeden z zapisów przegłosowanej właśnie rezolucji. - Firmy mogą sprzedawać towary o różnym składzie w UE tylko wtedy, gdy jest to uzasadnione "specyficznymi czynnikami" - podkreślił Parlament Europejski. Rezolucja została przyjęta 464 głosami, przeciw było 69 deputowanych.

Testy przeprowadzone w różnych krajach Wspólnoty wykazały, że towary sprzedawane pod tą samą marką i w identycznych opakowaniach, różnią się w składem. W kwietniu Komisja Europejska zaproponowała nowelizację dyrektyw dotyczących takich praktyk producentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, parlament europejski, wiadomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-09-2018

ojjrjkuchcecie miec to samo, co maja na zachodzie, to przygotujcie sie rowniez na zachodnie ceny ..... za darmo nie ma nic.

13-09-2018

ertA co robi rząd? Niektóre składniki są zmieniane, bo w krajach zachodu są NIEDOZWOLONE, a w Polsce można ich używać. Gdyby w tym zakresie nasze … Czytaj całość

13-09-2018

lew1310Czy takie zjawisko nie swiadczy o wyimaginowanej wsolnocie europejskiej?

Rozwiń komentarze (11)