Trwa ładowanie...
bDApcOTF

Notowania

Handel – Wszystkie wiadomości

23.01.2021 14:30

HANDEL
 / 
Badanie ruchu w galeriach: liczba wizyt i klientów w okresie przedświątecznym spadła o przeszło 60 proc.

Jak wykazało badanie przeprowadzone przez Proxi.cloud i UCE RESEARCH, o ponad 60 proc. spadła bezpośrednio przed świętami zarówno liczba klientów, jak i wizyt w galeriach, centrach oraz pasażach handlowych. Tak wynika z porównania blisko miesięcznego ruchu zanotowanego przed ostatnią Wigilią i w analogicznym czasie 2019 r. Z kolei liczba odwiedzin przypadająca na jedną osobę w zestawianych ze sobą okresach zwiększyła się o ponad 1 proc. Natomiast średnia liczba wizyt statystycznego klienta wzrosła w 2020 r. do 3,79 z 3,75 w 2019 r.

26
23.01.2021 11:11

LOCKDOWN
 / 
Zmiany w obostrzeniach na dniach? Wiceminister daje wyraźny sygnał

"Myślę, że jakieś poluzowania wystąpią", mówi wiceminister zdrowia. Na początku odmrażany ma być handel w galeriach. "Być może" już od 1 lutego.

1
22.01.2021 11:52

HANDEL
 / 
Pandemia COVID-19 uderzyła w sklepy. Sieci jednak przyspieszają inwestycje

Limity klientów, godziny dla seniora i nowe podatki to spore obciążenie dla sklepów. Jednak większość sieci trudny czas wykorzystuje na inwestycje.

6
22.01.2021 10:10

LOCKDOWN
 / 
Sprzedaż detaliczna mocno odbiła w porównaniu z listopadem. GUS podsumował statystyki

Wprowadzone jesienią restrykcje do końca 2020 roku mocno ograniczały działalność wielu firm. Widać to w danych o sprzedaży detalicznej, która w grudniu była o niecały 1 proc. mniejsza niż rok wcześniej. Na szczęście była aż o 20 proc. większa niż w listopadzie.

111
21.01.2021 15:18

ZAMKNIĘTE GALERIE HANDLOWE
 / 
Kilka cyfr zmienia wszystko. Jeden sklep dostanie wsparcie, taki sam obok – ani grosza

Jeden sklep w galerii handlowej dostanie rządowe wsparcie, drugi - z punktu widzenia klienta identyczny - nie. Taka sytuacja powstała po uruchomieniu najnowszej tarczy, która zakłada, że kwalifikowanie do pomocy odbywa się na podstawie kodów PKD. W praktyce oznacza to, że sklep, który sprzedaje np. ubrania marki X, ale w formule franczyzy, musi radzić sobie sam.

bDApcOTH
267
21.01.2021 11:22

HANDEL
 / 
Mają przecieki, szykują się na zmiany w obostrzeniach. Niepokój budzi brytyjski szczep koronawirusa

- Branża dostaje jasne sygnały, że handel będzie odmrożony już na początku lutego - mówią money.pl właściciele dużych firm handlowych. Rozmrażanie handlu może zatrzymać jednak potwierdzony w Polsce brytyjski szczep. - To wielka obawa - słyszymy.

21.01.2021 10:32

HANDEL
 / 
Sprzedawcy znikają z galerii? "Zwiększy się pustostan"

Galerie handlowe wciąż zamknięte, sprzedawcy znikają? - Kolejne firmy wchodzą w sanację, więc będą starały się zoptymalizować portfel. Oczywiście są najemcy, którzy mieli problemy już przed lockdownem. To, co teraz się dzieje, dodatkowo ich pogrąży. Kilka marek wycofało się z Polski, natomiast nowe planują debiuty, Primark informuje o podpisaniu kolejnych umów - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Noetzel, członek zarządu NEPI Rockcastle. - Nie tyle czekają nas upadłości, co restrukturyzacje. Te galerie, które miały większy potencjał, będą na uprzywilejowanej pozycji. Na pewno dojdzie do zwiększenia się poziomu pustostanów, niektóre galerie zmienią właściciela, inne będą musiały zrestrukturyzować dług - dodał.

21
21.01.2021 9:37

ODZIEŻ
 / 
Pandemia uderzyła w sklepy. Sprzedaż ubrań spadła

Sprzedaż ubrań i butów spadła o 6 mld złotych. To najgorszy rok dla branży - pisze "Rzeczpospolita".

18
20.01.2021 13:06

HANDEL
 / 
"Będą zamknięcia". Niektóre galerie nie otworzą się po lockdownie

Rząd wciąż nie podaje terminu odmrożenia gospodarki, czy dla części galerii handlowych oznacza to koniec działalności? - Już przed lockdownem wątpiłem, czy pewne nieruchomości w ogóle powinny zostać wybudowane. Teraz problemy tych galerii skupiają się jak w soczewce, rynek jest trudniejszy. Są miasta, w których ilość metrów kwadratowych per capita jest zbyt duża, sensowność budowania kolejnych galerii handlowych była tam bardzo wątpliwa. Teraz te galerie mają problemy i rzeczywiście będziemy mieli do czynienia z zamknięciami - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Noetzel, członek zarządu NEPI Rockcastle. - Spodziewam się, że dojdzie do pewnych restrukturyzacji, zmian właścicielskich, może zmiany funkcji z handlowej na inną. Takie rzeczy się zdarzają, dzieje się to nawet z lotniskami, ale moim zdaniem nie będzie to duży odsetek - dodał.

bDApcOTN
11
20.01.2021 11:46

HANDEL
 / 
Galerie handlowe nadal zamknięte. Przedstawiciel branży wylicza straty, to miliardy złotych

Trwają negocjacje przedstawicieli galerii handlowych z rządem. - To nasza inicjatywa. Naciskamy, pokazujemy, opieramy się na danych, wyliczyliśmy ile VAT-u zostało mniej odprowadzone, jaka jest luka przychodowa najemców - to jest około 30 mld zł, wyliczyliśmy, ile wynajmujący dołożyli - to jest około 5 mld zł, z czego 2 mld zł to są dobrowolne umowy z najemcami - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Noetzel, członek zarządu NEPI Rockcastle. Był też pytany, czy po otwarciu sklepów nie okaże się, że będą puste. - Mamy już za sobą dwa lockdowny, widzimy, że te sklepy puste nie są. Oczywiście odwiedzalność jest mniejsza, bo wciąż z użytkowania wyłączone są strefy rozrywki, zmienił się sposób spędzania czasu w galerii, klienci skupiają się na zakupach, a nie na spotkaniach ze znajomymi. Jestem jednak przekonany, że sklepy nie będą puste - podkreślił.

43
20.01.2021 10:37

HANDEL
 / 
Galerie handlowe do otwarcia? Padła data

Rząd negocjuje z właścicielami centrów handlowych datę otwarcia? - Rozmawiamy z rządem, przygotowujemy się do otwarcia. Mamy już za sobą przygotowanie protokołu bezpiecznego otwarcia, trzeba go zaktualizować. Czekamy na wyznaczenie terminu, cała branża liczy, że będzie to 1 lutego. Nikt nie jest w stanie niczego obiecać. Słyszymy, że ten lockdown kończy się wraz ze styczniem, ale nikt nie deklaruje co dalej - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Noetzel, członek zarządu NEPI Rockcastle. - Ograniczenie liczby klientów na metr kwadratowy sprawiło, że tworzyły się kolejki przed sklepami. Sugerujemy, by ten limit zwiększyć. Jesteśmy w stanie zarządzać galeriami tak, by były bezpieczne. Trzeba jak najszybciej się otworzyć, żeby ratować biznesy - dodał.

26
19.01.2021 15:02

HANDEL
 / 
Polski gigant walczy o przetrwanie. Ruszyło postępowanie sanacyjne

Gatta, obecny w wielu centrach handlowych znany polski producent rajstop i bielizny, rozpoczął postępowanie sanacyjne. Oznacza to, że firma jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej, ale zamierza walczyć o przetrwanie na rynku. To zła informacja dla nawet 1,2 tys. pracowników.

6
19.01.2021 13:35

HANDEL
 / 
Zarabiają na mrozie. Sprzedaż wystrzeliła

Zimowe obuwie, odzież i sanki znikają z magazynów, sprzedaż w internecie przeżywa mini-hossę. Z kolei włascicielom sklepów z centrów handlowych zarobek przechodzi koło nosa.

bDApcOTO
55
19.01.2021 13:11

HANDEL
 / 
Ofensywa AliExpress w Polsce. Dostawa w dwa tygodnie i własne automaty na paczki

Firmom InPost i Allegro rośnie konkurencja. Alibaba – chiński koncern, do którego należy platforma e-handlu AliExpress – zapowiada dostawy w ciągu 15 dni oraz uruchomienie w Polsce własnej sieci automatów na paczki. Jak ustalił portal money.pl, obsługą urządzeń ma zająć się Cainiao – wewnętrzna firma logistyczna Alibaby.

213
18.01.2021 19:22

GALERIE HANDLOWE
 / 
Wyspy zamknięto, pomocy brak. Kolejna grupa pominiętych

Wyspy w galeriach handlowych zamknięto, bo znajdują się w galeriach handlowych. A ich właścicielom nie przyznano żadnej pomocy, bo udziela się jej po kodach PKD. Właściciele tych biznesów są zdezorientowani i rozżaleni.

22
18.01.2021 18:09

GOSPODARKA
 / 
Znamy datę i miejsce. Tu Primark otworzy swój nowy sklep

Sieć sklepów Primark otwiera kolejny sklep w Polsce. Tym razem padło na Katowice. Do tej pory sieć miała jedną placówkę w naszym kraju. Teraz liczy na szybki rozwój.

10
18.01.2021 8:16

HANDEL
 / 
Koronawirus zmienił handel. Automatyzacja przyśpieszyła

Coraz więcej kas bezobsługowych i nowych technologii w zakupach. Tak pandemia wpłynęła na handel. Również ten tradycyjny.

7
15.01.2021 16:50

HANDEL
 / 
Handel będzie otwarty po zaszczepieniu seniorów. "Nie będzie czego otwierać"

Jak zapowiada minister zdrowia, jeśli do końca pierwszego kwartału uda się zaszczepić seniorów, handel zostanie otwarty. Jak mówi prezes 4F Igor Klaja, jeśli nastąpi to na przełomie marca i kwietnia, to nie będzie już czego otwierać. - Nikt nie wytrzyma. My się dobrze przygotowaliśmy do lockdownu, ale do marca czy kwietnia handlu nie będzie – powiedział Klaja w programie "Newsroom". – Każdy dzień z zamkniętymi sklepami powoduje, że górka finansowa, jaką przygotowaliśmy, maleje. Większość przedsiębiorców jest już na totalnej kroplówce.